Obecny lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka nie traci nadziei na powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. Poseł PO zdradził, że odbył wiele spotkań z byłym premierem, które z pewnością zaowocują w przyszłości.

Niedawno media obiegły spekulacje na temat rzekomego powrotu byłego szefa RE do krajowej polityki.

— Pojawiają się takie różne scenariusze. Ja raz jeszcze podkreślam, że jedyny wariant, który biorę pod uwagę, to wzmacnianie Platformy Obywatelskiej — podkreślił Budka.

— Wszystko wskazuje na to, że uda mi się przekonać byłego przewodniczącego partii do jego bardzo mocnego zaangażowania się na polskiej scenie politycznej. I żeby to było zaangażowanie na pełen etat — mówił lider ugrupowania, dodając, że już niedługo poznamy więcej szczegółów w tej kwestii.

Zobacz również: Czy Krychowiak zagra ze Szwecją? „Odcierpiał swoje za kartki. Wierzę w to, że może być bohaterem meczu”

— Ale pozwolicie państwo, że to będzie specjalne wydarzenie i to będzie specjalna formuła, która być może spowoduje bardzo duże zaskoczenie — zapowiedział.

Przeczytaj również:  Nie żyje dwóch polskich wspinaczy. Zostali porwani przez lawinę

Dziennikarze zadawali Budce kolejne pytania, m.in. czy jest gotów zrezygnować ze swojego stanowiska.

— My rozmawiamy o wzmacnianiu Platformy Obywatelskiej, a nie o odejściach. Nikt nie mówi o żadnych odejściach; raz jeszcze mogę powiedzieć, że dobre scenariusze przed nami, napisane wspólnie z Rafałem Trzaskowskim i z Donaldem Tuskiem. Natomiast musicie państwo jeszcze chwilę zaczekać, bo to musi być poważne, mocne wejście w bardzo ciekawej, nowej konstrukcji, która myślę już niedługo się zrealizuje — powiedział Borys Budka.

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 175 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj