Poseł Konfederacji Grzegorz Braun ubiega się o stanowisko prezydenta Rzeszowa. Parlamentarzysta niecierpliwi się, ponieważ miasto już od kilku tygodni pozostaje bez włodarza. Zwrócił się więc do premiera Morawieckiego, który do tej pory nie wyznaczył terminu wyborów.

— Z szacunku dla obywateli, proszę dłużej nie zwlekać — ponaglił Morawieckiego Grzegorz Braun.

Dotychczasowy prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zrezygnował z pełnionych obowiązków po ponad 18 latach ze względu na pogorszony stan zdrowia.

Polityk na swojego następcę zaproponował przedstawiciela Solidarnej Polski, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.

Do rzeszowskiego ratusza powołano Marka Bajdaka, który objął stanowisko komisarza.

— Nowy komisarz Rzeszowa nie wystartuje w wyborach na prezydenta miasta — przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

Wraz z upływem czasu partie zaczęły przedstawiać swoich kandydatów. Przypuszczenia odnośnie osoby Grzegorza Brauna potwierdziły się już 4 marca.

Zobacz również: Sondaż CBOS: Pięć ugrupowań w Sejmie. Konfederacja powoli dogania Platformę Obywatelską

— Grzegorz Braun kandydatem na prezydenta Rzeszowa! Idziemy po zwycięstwo! Grzegorz Braun to gwarancja silnego przywództwa w stolicy Podkarpacia. Właściwy człowiek na trudne czasy — ogłosił niedawno na Twitterze Witold Tumanowicz z Konfederacji.

Tymczasem sam Grzegorz Braun bardzo niecierpliwi się i pragnie już rozpocząć walkę o fotel prezydencki. Z tego względu ponaglił premiera Morawieckiego, by ten w końcu zaczął działać.

— Wakat na urzędzie Prezydenta Rzeszowa mamy już od miesiąca, w ratuszu zadomowił się komisarz z nadania PiS-u, a tymczasem termin wyborów nadal formalnie nieogłoszony – panie premierze Mateuszu Morawiecki, z szacunku dla obywateli, proszę dłużej nie zwlekać! — apelował Braun.

źródło: nczas.com

(Visited 1 117 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj