Grzegorz Braun skrytykował oddanie komisji Rodziny i Polityki Społecznej w ręce posłanki SLD Magdaleny Biejat. Poseł Konfederacji był jej kontrkandydatem, lecz nie otrzymał wystarczającego wsparcia.

Obecny na posiedzeniu komisji Braun zgłosił swoją kandydaturę, w kontrze do posłanki Sojuszu Lewicy Demokratycznej, znanej ze swoich poglądów pro choice. Nowo wybrana szefowa komisji Polityki Społecznej i Rodziny twierdzi, że w Polsce powinno dopuszczać się możliwość aborcji do 12 tygodnia ciąży.

— O ile mi wiadomo, płody nie są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, ponieważ nie dostają ani PESEL-u, ani dowodu osobistego, natomiast my się zgadzamy na lewicy, że powinno być dopuszczone przerywanie ciąży do 12 tygodnia bez żadnych warunków — przekonywała w październiku Magdalena Biejat.

— Kompromis aborcyjny stawia nas szanowni państwo cywilizacyjnie dokładnie na poziomie wybitnych działaczy socjalistycznych XX wieku, a konkretnie III Rzeszy Adolfa Hitlera. W III Rzeszy Adolfa Hitlera, choć może się to komuś nie podobać, dokładnie takie było prawo, które absolutnie nie pozwalało mordować wszystkich dzieci nienarodzonych, tylko niektóre (…) I otóż my szanowni państwo chcielibyśmy liczyć, że większość z was tutaj nie chce, żeby Polska realizowała te standardy antycywilizacyjne — przekonywał przedstawiciel Konfederacji.

Przeczytaj również:  „Nie jestem właścicielem niewolników". Korwin-Mikke ostro

Braun zwrócił też uwagę na to, że przyszłe projekty ustaw chroniące życie od poczęcia prawdopodobnie przepadną na skutek silnego zideologizowania szefowej komisji Rodziny i Polityki Społecznej:

— Oddanie przewodnictwa w tej komisji przedstawicielom Lewicy mocą dziejowego kompromisu proaborcyjnego, który jak widać zarysował się na tej sali sejmowej (…) to jest prosta droga do zamiecenia pod dywan (…) projektów ustaw, które mają na celu gwarancję bezpieczeństwa życia ludzkiego. Konfederacja czując to pismo nosem zgłasza kandydaturę na przewodniczącego tej komisji, aby mieć pewność i minimum gwarancji, że ta sprawa (…) zajmie należyte miejsce na trybunie parlamentarnej.

źródło: nczas tv

(Visited 35 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj