Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak zarzucił marszałkowi Grodzkiemu przyczynienie się do wielu problemów przedsiębiorców.

— Marszałek Senatu Tomasz Grodzki jest winny szkody tysięcy przedsiębiorców: gdyby Senat nie przetrzymał Tarczy 2.0 aż 7 dni, to zwolnienie z 50 proc. ZUS dla małych firm mogłoby wejść w życie przed terminem marcowych składek. Przez niego wiele firm zapłaciło pełny ZUS! Zwrotów nie będzie — napisał Krzysztof Bosak w mediach społecznościowych.

W czwartek Senat zgłosił pewne poprawki do ustawy o tzw. tarczy antykryzysowej. Chodzi również o poprawkę dotyczącą objęcia wsparciem tarczy firm założonych w okresie od 1 lutego do 1 kwietnia br. jak również przewidującą zwolnienie ze składki ZUS wszystkich firm jednoosobowych.

W czwartkową noc Sejm poparł poprawki, a parlamentarzyści zgodzili się na niemalże połowę poprawek wskazanych przez Senat. Ustawa przyjęta przez Sejm 9 kwietnia zakłada wprowadzenie m.in. 3-miesięcznych zwolnień ze składek dla firm, które zatrudniają do 49 pracowników.

Przewidziano również wypłatę świadczenia postojowego dla przedsiębiorców oraz osób, które wykonują umowy cywilnoprawne. Zasiłek w wysokości 50 proc. minimalnego wynagrodzenia będzie przysługiwał rolnikom i ich domownikom, w przypadku objęcia obowiązkową kwarantanną czy nadzorem epidemiologicznym i hospitalizacją. Ze składek zwolnieni będą płatnicy będący spółdzielniami socjalnymi, bez względu na liczbę pracowników.

Przewidziano również, że Agencja Rozwoju Przemysłu przedstawi przedsiębiorcom różne instrumenty, które wesprą płynność finansową. Kapitał będzie skierowany do sektora transportowego, a pomoc będzie polegać na udzielaniu pożyczek płynnościowych. Będą one umożliwiały wsparcie bieżącego funkcjonowania firm z 15-miesięczną karencją w spłacie.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 76 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Bosak do Scheuring-Wielgus: "Pani hańbi powagę polskiego Sejmu"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here