Krzysztof Bosak skomentował podpisanie „Karty Rodziny” przez Andrzeja Dudę. Negatywnie ocenił postępowanie prezydenta i podkreślił, że „te pięć lat to duże rozczarowanie dla wyborców konserwatywnych”.

Krzysztof Bosak uczestniczył w konferencji prasowej w Tarnowie i odniósł się do postulatów podpisanej w środę deklaracji „Karta Rodziny”.

— Andrzej Duda powtórzył nasze postulaty; powtarza gest sformułowany wcześniej przez konserwatywne organizacje pozarządowe i przez samą Konfederację — ocenił Krzysztof Bosak.

W ocenie prawicowego polityka Duda „powtarza gest sformułowany wcześniej przez konserwatywne organizacje pozarządowe i przez samą Konfederację”. Przypomniał również, że „bardzo podobne” założenia wchodzą w skład Karty Polskiej Rodziny, którą zaprezentowano w ubiegłym roku. Wśród jej postulatów znalazły się m.in. prawo do wychowywania dziecka przez rodziców zgodnie z własnymi przekonaniami oraz ochronę dzieci poprzez zaostrzenie kar dla osób kryjących pedofilię. Bosak negatywnie ocenił prezydenturę Dudy i stwierdził, że „te pięć lat to duże rozczarowanie dla wyborców konserwatywnych”.

Zarzucił głowie państwa „brak nacisków na wypowiedzenie konwencji stambulskiej, brak inicjatywy w sprawie ochrony życia nienarodzonego i brak asertywnego negocjowania z rządem jakichkolwiek przepisów, powstrzymujących trwającą w Polsce ofensywę środowisk LGBT„.

Przeczytaj również:  Magdalena Ogórek trafiła na SOR. Opublikowała niepokojący wpis

Kandydat Konfederacji na prezydenta wyjaśnił, że jedyną rzeczą, za którą można dać Dudzie pozytywną ocenę, jest poparcie „polityki socjaldemokratycznej”.

— Natomiast nie za to chcielibyśmy chwalić prezydenta, tylko za realne działania na rzecz ochrony rodziny; nie za chwalenie się przepisami, które już są w polskiej Konstytucji. W związku z tym, że prezydent Andrzej Duda powtórzył nasze postulaty, chciałbym wezwać go do debaty o sytuacji polskiej rodziny, o ochronie prawnej naturalnego ładu społecznego — zaapelował Bosak.

źródło: wiadomosci.onet.pl

(Visited 115 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj