Gośćmi programu „Wydarzenia i Opinie” na antenie Polsat News byli Krzysztof Bosak oraz Joanna Scheuring-Wielgus. Tematem rozmowy była blokada Marszu Niepodległości przez nielegalne zgromadzenie Obywateli RP.

Krzysztof Bosak odniósł się do sposobu manifestacji poglądów posłanki Scheuring-Wielgus, która wraz z Obywatelami RP usiłowała zablokować drogę uczestnikom Marszu Niepodległości na rondzie de Gaulle’a. Nielegalne zgromadzenie na trasie Marszu zostało co prawda rozwiązane przez policję, jednak start przemarszu Alejami Jerozolimskimi opóźnił się o prawie pół godziny. W starciu Lewicy i Konfederacji padały liczne argumenty odwołujące się do respektowania swobód obywatelskich oraz zarzuty używania rac przez uczestników zgromadzenia.

— Jest to niebywała sytuacja, w której poseł na Sejm RP bawi się w zadymiarstwo, w próby prowokowania zamieszek i awantury na ulicach Warszawy. Próbuje zepsuć ludziom, którzy siedzieli wiele godzin w autokarach po to, żeby uczcić polskie święto niepodległości zepsuć to święto niepodległości, także komplikując pracę funkcjonariuszom policji, którzy muszą szarpać się z takimi zadymiarzami jak przedstawiciele Lewicy. To pokazuje, że Lewica w Polsce ewoluuje w kierunku niemieckim. Przypomnijmy, że to w Niemczech mamy partię, której posłowie bywają złapani, po tym jak zadymiarze lewicowi zostają łapani — przekonywał Bosak.

— Demonstracja, którą zorganizowali Obywatele RP, nie była żadną zadymą. Obywatele RP stanęli na rondzie de Gaulle’a z hasłem „konstytucja” i stali. Nie mieli rac, nie mieli kamieni, nie mieli cegieł — skontrowała Scheuring-Wielgus.

— Mieli zarejestrowane zgromadzenie? — dopytywał kilkukrotnie przedstawiciel Konfederacji.

— Marsz Niepodległości w momencie, kiedy została odpalona pierwsza raca, powinien być rozwiązany przez prezydenta miasta Warszawy. Gdybym ja była prezydentką Warszawy, taki marsz byłby rozwiązany.

— Jeżeli byłbym na czele marszu i pani nie chciałaby zejść nam z drogi, to użyłbym także słów ostrych, które by do pani dotarły. Żeby zrozumiała pani, że obywatele korzystający ze swoich praw obywatelskich na trasie zarejestrowanego cyklicznego zgromadzenia, oczekują że zejdzie pani z drogi. Jeżeli do pani to nie docierało po dobroci, to być może ktoś musiał przekląć. (…) Według orzecznictwa polskiego sądu, tak błaha sprawa jak odpalanie rac, które tworzą wspaniały klimat Marszu Niepodległości i od których nikt nie ucierpiał, nie jest wystarczającą podstawą do ograniczenia konstytucyjnej wolności wspólnego manifestowania.

 

Krzysztof Bosak do Scheuring-Wielgus: Pani hańbi powagę polskiego Sejmu!

Nie możecie tego przegapić❗ Krzysztof Bosak do Joanny Scheuring-Wielgus, która w skandaliczny sposób próbowała zablokować #MarszNiepodległości: "Pani hańbi powagę polskiego Sejmu!"Tuż po Marszu Niepodległości nasz poseł i rzecznik Krzysztof Bosak znalazł się w jednym programie z panią poseł Scheuring-Wielgus i wprost powiedział co sądzi o jej skandalicznym działaniu, które miało na celu sprowokowanie zamieszek i awantur na marszu. Cała prawda wyłożona na stół! To był merytoryczny nokaut lewicy!Zachęcamy do polubienia profilu naszego posła ➡ https://www.facebook.com/krzysztofbosak.mikroblog/

Gepostet von Konfederacja am Montag, 11. November 2019

źródło: Polsat News

(Visited 271 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj