Borys Budka był gościem na antenie radia TOK FM. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej skrytykował działania rządu PiS i wyraził swoje ubolewanie nad obecnym stanem rzeczy.

— 10 maja wybory nie mogą się odbyć. Wspólnie powinniśmy tak naciskać na tę władzę, by ugięła się pod presją obywateli. Tylko wspólne działania kandydatów i środowisk opozycyjnych mogą wywołać takie obywatelskie zaangażowanie — powiedział Borys Budka.

Z jego dalszych słów można wywnioskować, że zachęca społeczeństwo do zbuntowania się i przeciwstawienia decyzjom partii rządzącej.

— Koniec z polityką i ważeniem interesu wyborczego. Jeśli Kaczyński będzie dążyć do wyborów 10 maja, potrzebne jest obywatelskie nieposłuszeństwo — dodał Budka.

Na tym się jednak nie skończyło, ponieważ polityk nie ustawał w swoich pesymistycznych rozważaniach. Skrytykował również tarczę antykryzysową.

— Politycy PiS, żeby przykryć swoją nieudolność w przygotowaniu tarczy antykryzysowej, ciągle mówią o wyborach. Andrzej Duda w orędziu okłamuje obywateli, że liczba zachorowań spada. Ci ludzie nie mają wstydu — atakował przewodniczący PO.

Jego zdaniem obecne działania rządu to nic innegojak naruszenie Konstytucji.

— Premier Morawiecki dopuszcza się rażącego naruszenia Konstytucji. Wbrew sytuacji w Polsce nie wprowadza stanu nadzwyczajnego. To delikt konstytucyjny — mówił w radio TOK FM.

Borys Budka wypowiadał się w programie Onet Rano, gdzie również krytykował PiS.

— Każdy, kto chce 10 maja robić wybory, będzie miał krew na rękach. Ta władza nie ugnie się bez wspólnego obywatelskiego nieposłuszeństwa — bez bojkotu — grzmiał lider ugrupowania.

Ocenił, że w takich kryzysowych warunkach żadna kampania nie może się odbywać, a jedyną osobą, która ją prowadzi, jest Andrzej Duda.

Każdego dnia dziesiątki wójtów, burmistrzów i prezydentów mówią, że 10 maja nie da się przeprowadzić wyborów. Dzisiaj każdy, kto swoimi decyzjami naraziłby życie i zdrowie ludzi, naraża się także na odpowiedzialność karną — mówił Budka.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 858 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj