Donald Tusk odniósł się do sugestii prezesa Partii Republikańskiej Adama Bielana oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jakoby polski rząd musiał się zastanowić, czy nie należy wycofać się z europejskiego planu odbudowy.

Przewodniczący PO wystąpił na krótkim nagraniu, podczas którego pokazał stadion wypełniony miliardami euro. Nie omieszkał przy tym skrytykować PiS, który w jego ocenie blokuje dopływ finansowego wsparcia z tego funduszu.

— To nie są patrioci. To są idioci — mówił Donald Tusk na nagraniu, które błyskawicznie obiegło media.

— Na nasze to będzie trochę ponad 200 złotych. I teraz wyobraźcie sobie 3222 takie palety. One wypełniają cały stadion. Dlaczego o tym mówię? Bo te palety to jest 58 miliardów euro — podkreślił były premier, podczas gdy palety z pieniędzmi zapełniały murawę piłkarskiego stadionu.

— Właśnie takie pieniądze, trudne przecież do wyobrażenia, czekają na Polskę, czekają na Polaków w Europie. Od pół roku te pieniądze powinny płynąć do waszych firm, do waszych rodzinnych budżetów. Jedyny powód, dla którego nie możecie sięgnąć po te pieniądze, to rząd PiS-u. To ich kompletnie niezrozumiały upór — ocenił były szef RE i zaczął dalej wymieniać.

Przeczytaj również:  [SONDAŻ] Macierewicz oszukiwał Polaków? Obywatele odpowiadają

— Ich liderzy, pan Adam Bielan, pan Zbigniew Ziobro wprost powiedzieli, że Polska powinna zrezygnować może z tych pieniędzy… — mówił polityk.

Zobacz również: Donald Tusk bez ogródek: PiS rzuciło się na polską szkołę i przyszłość naszych dzieci

Zobacz również: Boris Johnson w Warszawie. Padła zdecydowana deklaracja: „Kiedy Polska jest zagrożona…”

źródło: Twitter.com

(Visited 753 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj