Mariusz Błaszczak podczas wtorkowej konferencji prasowej wypowiedział się na temat prezydenta Warszawy i ostatniej awarii w „Czajce”.

— O ile rok temu można było powiedzieć, że wszyscy byli zaskoczeni tą awarią, o tyle to, co wydarzyło się kilka dni temu, już nie było zaskoczeniem — zauważył szef MON.

Według polityka kolejny problem w tej kwestii to „dowód braku kompetencji ze strony prezydenta Trzaskowskiego i lekceważenia przez niego swoich obowiązków”.

— Oczekujemy odpowiedzialności i powagi w prowadzeniu spraw Warszawy przez prezydenta Trzaskowskiego — oświadczył Błaszczak.

Szef MON wyjaśnił, że w budowę mostu pontonowego na Wiśle, który ma podtrzymywać alternatywny rurociąg do oczyszczalni ścieków „Czajka”, zaangażuje się 50 żołnierzy. Decyzja o budowie mostu, który ma pomóc w walce ze skutkami awarii, zapadła w poniedziałek. Szczegóły ma omawiać szef KPRM Michał Dworczyk wraz z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

Mariusz Błaszczak pocieszył, że wojsko, które zaangażuje się w pracę, ma w tym doświadczenie.

— To jest działanie, które wojsko polskie ma przećwiczone, bo nie jeden raz budowało mosty pontonowe, zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i rok temu. 50 żołnierzy będzie zaangażowanych w budowę mostu pontonowego, potem oczywiście żołnierze będą dyżurować. Ten most musi być sprawdzany — powiedział minister na konferencji prasowej.

Przeczytaj również:  Miriam Shaded: Przypominam co mówiłam 5 lat temu odnośnie zagrożeń dla Europy. Wszystko się sprawdza [WIDEO]

— My pomagamy, dlatego że prezydent Trzaskowski zwrócił się z takim wnioskiem do polskiego rządu, natomiast to prezydent Warszawy jest odpowiedzialny za funkcjonowanie miasta i to jego odpowiedzialność stanowi o tym, jaka forma zostanie przyjęta — zaznaczył szef MON.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 463 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj