Podmiot powiązany z Billem Gatesem kupił 2100 akrów ziemi uprawnej ziemniaków w północnej Dakocie Północnej. Fakt ten nie spodobał się lokalnym mieszkańcom, którzy udali się do prokuratora stanowego. Ten podjął decyzję o interwencji w sprawie.

Red River Trust kupił grunty rolne od właścicieli Campbell Farms. Jest to grupa z Grafton w Północnej Dakocie, która specjalizuje się w uprawie ziemniaków. Doug Goehring, który jest komisarzem ds. rolnictwa w Północnej Dakocie, wyjawił, że reakcja publiczna na kupno ziemi była bardzo negatywna.

— Usłyszałem to bardzo dobrze z całego stanu, to nawet nie jest z tej okolicy. Ci ludzie są zdenerwowani, ale są też inni, którzy są po prostu wściekli z tego powodu — poinformował Doug Goehring.

Majątek miliardera Billa Gatesa oszacowano na 113 miliardów dolarów. Filantrop zgromadził ponadto 270 000 akrów ziemi uprawnej w całym kraju.

Aktualnie postrzegany jest jako największy prywatny właściciel gruntów rolnych w kraju. Obejmują one około 269 000 akrów w kilkudziesięciu stanach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trzaskowski ze zdjęciem z Parady Równości. Takich komentarzy z pewnością wolałby nie czytać [FOTO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Robert Winnicki nie ma złudzeń: „Członkostwo w Unii Europejskiej coraz mniej nam się opłaca” [WIDEO]

Przeczytaj również:  Tak Armenia odmówiła Putinowi. Rzucił wściekle długopisem [WIDEO]

źródło: nypost.com, cenyrolnicze.pl

(Visited 461 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj