Wczoraj unijni liderzy doszli do porozumienia w sprawie nowego budżetu UE na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy. Według informacji przekazanych przez premiera Morawieckiego Polsce przypadnie 770 mld zł.

Do tej sprawy odniósł się lider Wiosny Robert Biedroń, który wystąpił w programie „Onet Rano”. W jego wypowiedzi nie brakowało krytycznych słów dla polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy do ostatnich chwil stawiali przyszłość Polski pod znakiem zapytania.

— Będziemy na szczęście jeździć na wakacje po całej Europie, ale nasze losy się ważyły do wczorajszego wieczora — powiedział Robert Biedroń, podkreślając, że sytuacja była podbramkowa i niepokojąca.

Zobacz również: Soros krytykuje Merkel za kompromis, jaki osiągnęła z Polską i Węgrami

Polityk nawiązał również do zachowania członków Zjednoczonej Prawicy, który popierali stanowczą reakcję na propozycję powiązania unijnych funduszy z mechanizmem praworządności. Skomentował hasło „weto albo śmierć” mówiąc ostro: „Zbigniew Ziobro powinien złożyć dymisję z funkcji ministra sprawiedliwości. Wszyscy z Solidarnej Polski powinni popełnić polityczną śmierć, tak, jak obiecali”.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 671 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Gwiazda ruchu #MeToo skazana. Jej oskarżenia o gwałt były wyłącznie pomówieniami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here