Premier Morawiecki spotkał się dzisiaj z przedstawicielami Lewicy ws. Krajowego Planu Odbudowy. Lider ugrupowania Robert Biedroń nie krył swojego zadowolenia tuż po rozmowach z szefem rządu.

— Doprowadziliśmy do tego, że rząd zaczął rozmawiać z opozycją na temat największego planu Marshalla — powiedział po spotkaniu z premierem Robert Biedroń.

W zebraniu ze strony rządowej brali udział: premier Mateusz Morawiecki, szef KPRM Michał Dworczyk, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Na spotkaniu zjawili się również przedstawiciele klubu PiS: szef klubu, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, rzeczniczka PiS Anita Czerwińska oraz posłanka Anna Kwiecień.

Reprezentantami Lewicy byli: wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, europoseł Robert Biedroń, poseł Adrian Zandberg oraz członkowie prezydium klubu: Beata Maciejewska, Magdalena Biejat i Dariusz Wieczorek.

Zobacz również: Prof. Simon zdradził, kogo trzeba będzie doszczepić trzecią dawką. „U tych osób dwie dawki szczepionki nie wystarczą…”

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się już po zakończeniu rozmów, Robert Biedroń nie mógł wyjść za zachwytu. Polityk podkreślił, że Lewicy udało się nakłonić rząd do bardzo owocnych rozmów.

Przeczytaj również:  Poseł Jakub Kulesza krytykuje pomysł bezwarunkowego dochodu podstawowego. Opublikował życiowy cytat

— Doprowadziliśmy do tego, że rząd zaczął rozmawiać z opozycją na temat największego planu Marshalla. Nie tylko dla Polski, ale dla całej Europy — powiedział lider Lewicy, podkreślając, że ten szansy nie można zaprzepaścić, ani doprowadzić do tego, że „duża część społeczeństwa, ludzi, którzy mają nadzieję, że władza będzie odpowiedzialna, że parlamentarzyści i parlamentarzystki będą odpowiedzialni za przyszłość Polek i Polaków, zmarnują tę okazję”.

Zobacz również: Prof. Horban o szczepieniu dzieci: „Pierwsze wyniki szczepienia Pfizererm dają blisko 100 proc. odporności”

Biedroń przekazał, że sytuacja mieszkaniowa w Polsce jest dzisiaj „symbolem katastrofy nierówności, niesprawiedliwości naszego kraju”. Parlamentarzysta dodał, że jednym z warunków poparcia w przyszłości dla propozycji rządowych jest przeforsowanie negocjacji odnośnie budowy 75 tys. mieszkań na wynajem.

Okazuje się, że Lewica wynegocjowała także 850 mln euro, aby wesprzeć szpitale powiatowe.

— Wsparcie dla firm i wszystkich tych, którzy są poszkodowani w czasie pandemii. 300 mln euro trafi dodatkowo na wsparcie dla branż szczególnie poszkodowanych. Dla branży gastronomicznej, hotelarskiej, restauracyjnej. Chcemy patrzeć i będziemy patrzeć rządzącym na ręce. Dlatego ten szczegółowy plan wydatkowania i przedstawienie tego szczegółowego planu wydatkowania jest wśród tych kwestii, które negocjowaliśmy i o których rozmawialiśmy dzisiaj — przekazał Robert Biedroń.

Przeczytaj również:  Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje wybitny aktor Jerzy Trela

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 290 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj