Prezydent USA Joe Biden w mocnych słowach wypowiedział się na temat mediów społecznościowych. Polityk oskarżył je o „zabijanie ludzi”. Przedstawiciele Facebooka nie zgadzając się z tymi zarzutami udzielili dosadnej odpowiedzi.

W piątek Biden zarzucił serwisom społecznościowym, że „zabijają ludzi”. Prezydent USA stwierdził, że dzieje się tak, ponieważ dopuszczają one do pojawiania się treści „dezinformujących” szczególnie w kwestii COVID-19. To nie pierwszy raz, gdy Biden interweniował w tej kwestii.

— Oni zabijają ludzi…popatrzcie, jedyna pandemia, jaką mamy, to ta wśród niezaszczepionych — mówił prezydent USA dziennikarzom w Białym Domu.

Na odpowiedź ze strony Facebooka nie trzeba było długo czekać. Wiceprezes tego portalu Guy Rosen przekazał na swoim blogu, że same fakty przeczą temu, co twierdzi Biden.

— Dane pokazują, że 85 proc. użytkowników Facebooka w USA było lub chce być zaszczepionych przeciwko Covid-19 — powiedział przywódca Stanów Zjednoczonych.

Rosen uderzył w Bidena, przypominając, że nie udało mu się spełnić obietnicy związanej z postępami w szczepieniach.

— Celem prezydenta Bidena było zaszczepienie 70 proc. Amerykanów do 4 lipca. To nie wina Facebooka, że cel ten nie został osiągnięty — tłumaczył Rosen.

Zobacz również: Mocny wpis Warzechy: Jesteśmy społeczeństwem przeoranym

Zobacz również: Bohater drugiego planu skradł show podczas wystąpienia Elżbiety Witek. Transparent uderzający w TVP [WIDEO]

źródło: wmeritum.pl

(Visited 785 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj