Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz przemawiał podczas konferencji prasowej przed Pocztą Polską. Oświadczył, że wysłał do każdego sanepidu w Polsce ponad 560 pytań.

— Przedstawiciele sanepidu niezgodnie z prawem nękają przedsiębiorców, którzy zgodnie z prawem otwierają swoje biznesy — powiedział Konrad Berkowicz.

Kongres Polskiego Biznesu wraz ze Sławomirem Mentzenem na czele stworzyli akcję „Zapytaj Sanepid”, dzięki której powstała możliwość wygenerowania wniosku o dostęp do informacji publicznej do wybranych przez siebie stacji powiatowych.

Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka jednak poinformował, że Sanepid nie zamierza odpowiadać na złożone wnioski.

Konrad Berkowicz postanowił więc nie ustępować i zebrać wszystkie pytania w całość, a następnie w imieniu obywateli przekazać do Sanepidu na piśmie.

Zobacz również: Kolejna przerażająca wizja Jackowskiego: „To będzie nagłe tąpnięcie” [WIDEO]

Okazuje się, że poseł Konfederacji zebrał aż 564 pytania, które będą rozesłane do 340 sanepidów w naszym kraju.

— Ja nie znoszę biurokracji, ale jak ta biurokracja może zaszkodzić sanepidowi, to z wielką przyjemnością się jej oddam, życzę pracownikom sanepidu dużo zajęć, aby nie mieli czasu na gnębienie przedsiębiorców — podkreślił na krótkim filmiku.

Berkowicz rozesłał pytania za pośrednictwem Poczty Polskiej 26 lutego.

Zobacz również: Wałęsa zaszczepił się po raz drugi na COVID-19: „Prezydent źle się czuje”

— Instytucja ma możliwość — brzydko mówiąc — olać pojedynczego obywatela, ale zignorować interwencji poselskiej nie może. Sanepid ma dwa tygodnie na odpowiedź. Celem jest oczywiście spowolnienie pracy sanepidów, by nie mieli czasu gnębić przedsiębiorców. Temu chcemy położyć kres. Mają obowiązek udzielić odpowiedzi, jeśli tego nie zrobią, to będziemy wyciągać konsekwencje prawne — dodał Berkowicz.

Konrad Berkowicz wysyła pisemne interwencje poselskie do każdego z ponad 340 sanepidów w Polsce!

Konrad Berkowicz wysyła pisemne interwencje poselskie do każdego z ponad 340 sanepidów w Polsce! Kongres Polskiego Biznesu zorganizował akcję „Zapytaj Sanepid”, by urzędnicy sanepidu musieli się zająć czymś innym niż nękaniem przedsiębiorców, którzy zgodnie z prawem otwierają swoje biznesy. Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała, że Sanepidy nie będą odpowiadać na pytania masowo zadawane przez obywateli w ramach akcji, więc zebraliśmy więc ponad 560 unikalnych pytań i wysyłamy je w ramach interwencji poselskiej do WSZYSTKICH Sanepidów w Polsce! 💪🏻 Mają obowiązek udzielić odpowiedzi, jeśli tego nie zrobią, to będziemy wyciągać konsekwencje prawne!

Opublikowany przez Konfederacja Piątek, 26 lutego 2021

źródło: nczas.com

(Visited 573 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Debili i sabotażysta. Ludziom z sanepidu proponuje, aby ustalili szybko jakieś ogólne odpowiedzi i wysłali mu JE na zasadzie kopiuj-wklej, z każdego oddziału w Polsce, z prośbą o ustosunkoeanie się. Też ma 14 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj