Według amerykańskiego serwisu YouTube, na platformie pojawia się coraz więcej materiałów zawierających nieprawdziwe informacje na temat szczepionek. YouTube poinformował w środę na swoim blogu o wdrożeniu nowych standardów, w myśl których wszelkie informacje podważające skuteczność szczepionek będą blokowane i usuwane.

Szczepionki oraz polityka wokół nich wzbudzają olbrzymie emocje. Choć znaczna część zachodniej populacji jest już zaszczepiona dwiema dawkami preparatów, YouTube przekonuje, że treści podważające sens szczepień stanowią poważne zagrożenie dla przebiegu walki z pandemią oraz korporacji zajmującą się produkcją szczepionek.

Serwis już teraz usunął konta znanych działaczy ruchu szczepionkowego. O sprawie rozpisuje się „Washington Post”, który poinformował o zablokowaniu kanałów prowadzonych przez m.in. Roberta F. Kennedy’ego Jr. i Josepha Mercolę. Wcześniej YouTube wprowadził zasady zakazujące publikacji filmów zawierających fałszywe informacje na temat szczepionek, teraz zaś rozszerzył je także na inne preparaty.

Teraz YouTube, należący do giganta technologicznego Alphabet Inc. zapowiedział walkę z materiałami w których padają stwierdzenia, że szczepionki mogą być niebezpieczne, powodują długotrwałe problemy zdrowotne lub nie są skuteczne, a także takich, w których pojawiają się błędne informacje na temat substancji zawartych w preparatach.

Przeczytaj również:  Niewidzialna forma manipulacji. Czym jest gaslighting?

Youtube uderza w Rosję

We wtorek niemieckojęzyczne kanały rosyjskiego nadawcy RT zostały permanentnie usunięte z YouTube. Zdaniem giganta naruszały one politykę dotyczącą dezinformacji na temat szczepionek i pandemii. Rosja odpowiedziała w środę i nazwała cenzurę „bezprecedensową agresją informacyjną” i zagroziła zablokowaniem YouTube.

Przeczytaj również: Najnowszy sondaż. PiS niekwestionowanym liderem. Wynik partii Gowina to całkowita porażka

Przeczytaj również: Szokujące informacje: Resort ds. równouprawnienia chce rejestru lekarzy przeciwnych…

źródło: youtube/blog, purepc

(Visited 1 383 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj