Sąd zdecydował, że Jarosław Kaczyński musi zapłacić ponad 700 tys. złotych. Chodzi o pokrycie kosztów opublikowania przeprosin Radosława Sikorskiego w Onecie. Polityk przyznał, że nie dysponuje taką kwotą.

– Będę zmuszony sprzedać dom, nawet nie wiem, czy to wystarczy – wyznał zasmucony lider Zjednoczonej Prawicy.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu sąd nieprawomocnie przyznał byłemu szefowi MSZ, a europosłowi KO Radosławowi Sikorskiemu od prezesa PiS „kwotę 708.480 zł na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet”.

– To jest postanowienie, jeśli chodzi o proces wykonawczy. Ten wyrok był inny, to było czterdzieści kilka tysięcy. Dalsze wyroki to już wydawał Onet – mówił Jarosław Kaczyński.

Kaczyński nie ma takich pieniędzy

W rozmowie z „Gazetą Polską” Kaczyński przekazał, że nie jest w stanie zapłacić tak wysokiej kwoty.

– Nie mam. Będę zmuszony sprzedać dom, nawet nie wiem, czy to wystarczy, bo jestem właścicielem jednej trzeciej domu, w którym mieszkam – żalił się były wicepremier.

– Z góry dziękuje za organizowanie zbiórek, by mnie wesprzeć, wiem, iż te inicjatywy płyną ze szczerego serca i rozumienia sytuacji w Polsce, ale nie przyjmę żadnego wsparcia – dodał Kaczyński.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Tymczasem Radosław Sikorski opublikował wpis, z którego wynika, że stawia liderowi partii pewien warunek. Tylko po jego spełnieniu byłby gotów odstąpić od konieczności zapłaty.

– Uważam, że kary za zniesławienie powinny być dotkliwe, ale nie rujnujące. Jeśli Kaczyński wpłaci 50,000 złotych na siły zbrojne Ukrainy, to odstąpię od domagania się przeprosin za nazwanie mnie zdrajcą dyplomatycznym – napisał Radosław Sikorski na Twitterze.

źródło: wp.pl / tysol.pl / Twitter

(Visited 411 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj