Europoseł PiS Beata Szydło przestrzegła przed skutkami zniesienia zasady jednomyślności w kwestii polityki zagranicznej UE.

Po spotkaniu przywódców unijnych w ramach konferencji CoFoE 49 w Strasburgu przewodnicząca KE Ursula von der Leyen poinformowała, że bierze pod uwagę zmianę traktatów unijnych.

Chodzi o postulat dotyczący zniesienia zasady jednomyślności w kwestiach związanych z polityką zagraniczną.

– Jeśli Unia ma działać szybciej, zasada ta nie ma już sensu w kluczowych obszarach polityki UE – wyjaśniła Ursula von der Leyen.

Podobnego zdania jest niemiecka minister stanu ds. Europy i Klimatu Anna Lührmann.

– Dla nas, jako rządu federalnego, niezwykle ważne jest to, aby w polityce zagranicznej było mniej opcji weta, co da większe możliwości działania. Jako instytucje europejskie powinniśmy teraz wspólnie zastanowić się, jak najlepiej osiągnąć ten cel – poinformowała Lührmann.

Była premier Beata Szydło ostrzega

Beata Szydło nie ma złudzeń, z czym wiązałoby się takie rozwiązanie w ramach UE.

– Szefowa KE Ursula Von der Leyen opowiedziała się za zniesieniem w UE jednomyślności i prawa weta. Jest to prosta droga do stworzenia superpaństwa, gdzie kraje UE będą sprowadzone do roli republik związkowych, a o losach Europy decydować będzie wąska grupa najsilniejszych – napisała Beata Szydło w mediach społecznościowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pentagon przedstawił nowe informacje dotyczące wojny na Ukrainie: „To horrendalne” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jarosław Kaczyński odejdzie z polityki? Kuzyn prezesa PiS zabrał głos

źródło: Twitter, polsatnews

(Visited 658 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj