Bartosz Arłukowicz, który pełni obowiązki szefa sztabu wyborczego Kidawy-Błońskiej, był gościem na antenie Radia Plus. Polityk wypowiedział się na temat pandemii koronawirusa oraz ewentualnego przesunięcia terminu wyborów. Podkreślił, że nawet jeżeli do tego dojdzie, to kandydatką, tak czy inaczej, pozostanie obecna wicemarszałek Sejmu.

— Z punktu widzenia lekarskiego, mojej wieloletniej pracy, przyjmuję założenie, że ten wirus będzie poszerzał swój zasięg. Najważniejszym zadaniem dla państwa na ten moment jest zabezpieczenie kadr medycznych. Jeśli zaczną zarażać się lekarze i pielęgniarki, to przestaną mieć możliwość leczenia – nie tylko koronawirusa, ale też innych chorób. Apeluję do ministra zdrowia, aby na tym się działania skupiły — powiedział Bartosz Arłukowicz.

Zdaniem posła PO obecna sytuacja pozostawia wiele do życzenia i tak naprawdę wiąże się z zawieszeniem kampanii prezydenckiej. Nie podoba mu się również to, że pomimo szerzącej się epidemii prezydent Duda pozostaje tak bardzo aktywny.

— De facto kampania jest zawieszona. Prowadzimy prace sztabów w systemie telekonferencji. Kampanie zawiesili właściwie wszyscy kandydaci poza prezydentem Andrzejem Dudą. W mojej ocenie na stan dzisiaj uważam, że państwo nie jest w stanie zorganizować wyborów skutecznie i bezpiecznie — dodał Arłukowicz.

Ponadto wyjaśnił, że ugrupowanie nie rozważa zmian w kwestii wyboru innego kandydata. Arłukowicz jest zdania, że taki scenariusz nie wchodzi w grę, ponieważ Kidawa-Błońska jest idealnie pod tym względem dobrana.

— Absolutnie nie rozważamy takich scenariuszy. Zajmujemy się teraz pomaganiem ludziom. Staramy się unikać polityki. Bardzo dbamy o to, aby nie prowadzić partyjnych sporów. Namówiliśmy naszych wolontariuszy, aby zwyczajnie pomagali ludziom — stwierdził polityk.

Szef sztabu wyborczego Kidawy-Błońskiej pochwalił się, że to działacze PO zajmują się faktyczną pomocą dla osób potrzebujących.

— Jeżeli w kwarantannie jest starszy, schorowany człowiek, to po prostu idziemy wyprowadzić mu psa albo robimy zakupy. Tak funkcjonujemy. Naszym kandydatem jest Małgorzata Kidawa-Błońska i tak będzie. Teraz zajmujemy się bezpieczeństwem Polek i Polaków — podsumował Arłukowicz.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 63 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj