propolski.pl: Figury dzieci fatimskich zostały zniszczone

„Atak szatana, który nienawidzi Matki Bożej”. Policja ujęła sprawcę profanacji

Przy kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chrząstawie Wielkiej stały figury dzieci fatimskich. Niestety, zostały one zniszczone.

Proboszcz parafii, ks. Wiesław Ciesielski poinformował o akcie wandalizmu, jakiego ktoś się dopuścił. Na stronie parafii został opublikowany list duchownego do miejscowych wierzących.

Do zdarzenia miało dojść w nocy z 30 na 31 października. Wówczas sprawca miał wtargnąć na teren kościoła i zniszczyć figury.

Czytaj także: Poznań: Chcieli zaatakować kościół, ale natrafili na tłum narodowców: „Ruszycie Kościół, a będziecie spie***ć k**wy!”

— Pomijając już straty materialne, to miejsce jest uświęcone przez modlitwy (nie boję się powiedzieć – tysięcy ludzi) z Parafii i Pielgrzymów, którzy od ponad dziesięciu lat przyjeżdżają tu na procesje fatimskie — tłumaczył powagę sytuacji proboszcz.

Czytaj także: Kobieta rzekomo została pobita przez narodowców. Nagranie pokazało prawdę

— Dla mnie to oczywiste, że to atak szatana, który nienawidzi Matki Bożej, nienawidzi Kościoła, nienawidzi dzieci nienarodzonych, nienawidzi rodziny! — przekonywał kapłan.

Policja ujęła prawdopodobnego sprawcę.

Źródło: Facebook

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these