Artur Dziambor

Artur Dziambor o najnowszym pomyśle PiS, na którym zarobią: „To jest uwłaczające. To jest podłe”

Artur Dziambor wystąpił wraz z Dobromirem Sośnierzem podczas konferencji prasowej Wolnościowców w Sejmie. Prezes partii wchodzącej w skład Konfederacji mówił o najnowszym pomyśle grupy trzymającej władzę. Pisowcy zamierzają bowiem podwyższyć płacę minimalną.

– Rząd PiS na każdym pracowniku, który będzie zatrudniony w tym momencie i będzie miał podwyższaną stawkę, zarobi kilkaset złotych – wskazywał prezes partii Wolnościowcy.

Artur Dziambor o podniesieniu płacy minimalnej

– Partia rządząca ustala sobie najniższą krajową i na tym kończy się ich odpowiedzialność. Natomiast korzyści mają z tego ogromne  wskazywał poseł Konfederacji.

Polityk opozycji wytłumaczył, że odpowiedzialność za nową ekonomiczną politykę pisowców spadnie na polskich przedsiębiorców.

Na tych, którzy będą musieli po pierwsze wypłacić wyższe pensje, a po drugie będą musieli zapłacić za te pensje i za tego pracownika wyższe podatki mówił.

To jest prawdziwy powód, dla którego rządy jakiekolwiek w ogóle bawią się w utrzymywanie tej tak zwanej najniższej krajowej wyjaśnił lider Wolnościowców.

Mając na uwadze powyższe argumenty, Artur Dziambor postuluje, aby pensja minimalna została kompletnie zlikwidowana.

„To jest podłe”

Szanowni państwo, jest jedna rzecz, którą muszę powiedzieć jako nauczyciel. Najniższa krajowa w przyszłym roku będzie wynosiła 3490 złotych i to jest więcej niż ma zarabiać nauczyciel początkujący przez pierwsze dwa kata swojej kariery po zakończeniu studiów mówił poseł.

Proszę państwo, żebyście mi wskazali kraj w Europie, w Unii Europejskiej, kraj, w którym nauczyciele zarabiają mniej niż najniższa krajowa. Proszę mi wskazać taki kraj  wskazywał.

To jest policzek w twarz, to jest splunięcie w twarz nauczycielom i to jest uderzenie w naszą przyszłość. Ponieważ budować należy przyszłość na dobrej, prawidłowej, rozwijającej się, konkurencyjnej edukacji  powiedział poseł opozycji.

Jak można być zadowolonym z pracy, gdy dostaje się dwa przelewy? Jeden to będzie pensja, a drugi będzie nazywał się „wyrównanie do najniższej krajowej”. To jest uwłaczające. To jest podłe  ocenił.

Przeczytaj również: PiS przygotowuje bardzo niebezpieczny projekt ustawy. „Grupa trzymająca władzę może wprowadzić stan w czasie, kiedy zapanują niedobory energii lub gazu”

źródło: Wolnościowcy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these