Artur Dziambor wystąpił wraz z Dobromirem Sośnierzem podczas konferencji prasowej Wolnościowców w Sejmie. Prezes partii wchodzącej w skład Konfederacji mówił o najnowszym pomyśle grupy trzymającej władzę. Pisowcy zamierzają bowiem podwyższyć płacę minimalną.

– Rząd PiS na każdym pracowniku, który będzie zatrudniony w tym momencie i będzie miał podwyższaną stawkę, zarobi kilkaset złotych – wskazywał prezes partii Wolnościowcy.

Artur Dziambor o podniesieniu płacy minimalnej

– Partia rządząca ustala sobie najniższą krajową i na tym kończy się ich odpowiedzialność. Natomiast korzyści mają z tego ogromne  wskazywał poseł Konfederacji.

Polityk opozycji wytłumaczył, że odpowiedzialność za nową ekonomiczną politykę pisowców spadnie na polskich przedsiębiorców.

Na tych, którzy będą musieli po pierwsze wypłacić wyższe pensje, a po drugie będą musieli zapłacić za te pensje i za tego pracownika wyższe podatki mówił.

To jest prawdziwy powód, dla którego rządy jakiekolwiek w ogóle bawią się w utrzymywanie tej tak zwanej najniższej krajowej wyjaśnił lider Wolnościowców.

Mając na uwadze powyższe argumenty, Artur Dziambor postuluje, aby pensja minimalna została kompletnie zlikwidowana.

Przeczytaj również:  Znana aktorka wyznała, że uciekła z restauracji bez płacenia

„To jest podłe”

Szanowni państwo, jest jedna rzecz, którą muszę powiedzieć jako nauczyciel. Najniższa krajowa w przyszłym roku będzie wynosiła 3490 złotych i to jest więcej niż ma zarabiać nauczyciel początkujący przez pierwsze dwa kata swojej kariery po zakończeniu studiów mówił poseł.

Proszę państwo, żebyście mi wskazali kraj w Europie, w Unii Europejskiej, kraj, w którym nauczyciele zarabiają mniej niż najniższa krajowa. Proszę mi wskazać taki kraj  wskazywał.

To jest policzek w twarz, to jest splunięcie w twarz nauczycielom i to jest uderzenie w naszą przyszłość. Ponieważ budować należy przyszłość na dobrej, prawidłowej, rozwijającej się, konkurencyjnej edukacji  powiedział poseł opozycji.

Jak można być zadowolonym z pracy, gdy dostaje się dwa przelewy? Jeden to będzie pensja, a drugi będzie nazywał się „wyrównanie do najniższej krajowej”. To jest uwłaczające. To jest podłe  ocenił.

Przeczytaj również: PiS przygotowuje bardzo niebezpieczny projekt ustawy. „Grupa trzymająca władzę może wprowadzić stan w czasie, kiedy zapanują niedobory energii lub gazu”

źródło: Wolnościowcy

(Visited 238 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj