Arnold Schwarzenegger udostępnił nagranie, na którym zwrócił się do Rosjan. Popularny aktor nawiązał do trwającej na Ukrainie wojny. Zaapelował przy tym do samego prezydenta Putina.

– Kocham Rosjan. Dlatego muszę wam powiedzieć prawdę. Wysyłam tę wiadomość za pośrednictwem różnych mediów, by dotrzeć do moich drogich rosyjskich przyjaciół i rosyjskich żołnierzy w Ukrainie. Zwracam się dzisiaj do was, ponieważ na świecie dzieją się rzeczy, które są przed wami ukrywane. Potworne rzeczy, o których powinniście wiedzieć – powiedział Arnold Schwarzenegger.

Gwiazdor przyznał, że był jeszcze nastolatkiem, kiedy zafascynowała go Rosja, a wszystko za sprawą sztangisty Jurija Własowa.

– Mówię wam to, ponieważ od kiedy skończyłem 14 lat, czułem wyłącznie sympatię i szacunek wobec Rosjan. Siła i hart ducha Rosjan zawsze mnie inspirowały. Dlatego mam nadzieję, że pozwolicie powiedzieć mi prawdę o wojnie w Ukrainie – tłumaczył aktor.

– Wiem, że wasz rząd powiedział wam, że wojna ma na celu denazyfikację Ukrainy. To nieprawda. Ukraina to kraj z prezydentem żydowskiego pochodzenia, którego ojca trzech braci zostało zamordowanych przez nazistów. To nie Ukraina zaczęła tę wojnę, nie zrobili tego też nacjonaliści ani naziści. Wojnę rozpoczęły władze na Kremlu – dodał Schwarzenegger, który zaapelował do Władimira Putina.

– To nie jest wojna, która ma na celu obronę Rosji, w jakiej walczyli wasi dziadkowie i pradziadkowie. To nielegalna wojna. Wasze życia, wasze ciała, wasza przyszłość zostały poświęcone bezsensownej wojnie, potępionej przez cały świat. Władze na Kremlu, wytłumaczcie mi, czemu poświęcacie młodych ludzi dla swoich własnych ambicji? – zapytał celebryta. Pouczył przy tym Władimira Putina, że tylko on może przerwać spiralę przemocy i agresji zatrzymując tę wojnę.

– Świat widział waszą odwagę. Wiemy, że ponieśliście konsekwencje swojej odwagi. Zostaliście aresztowani. Zostaliście uwięzieni. I zostaliście pobici. Jesteście moimi nowymi bohaterami. Prezydentowi Putinowi mówię: Ty zacząłeś tę wojnę. Prowadzisz tę wojnę. Ty możesz zatrzymać tę wojnę – mówił aktor.

Zobacz również: Dziennikarze zbojkotowali konferencję prasową Konfederacji. Posłowie zostali zignorowani

Zobacz również: Premier Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński jadą do Kijowa

źródło: Twitter.com, o2.pl, onet.pl

(Visited 624 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj