Mer Kijowa Witalij Kliczko rozmawiał z TVP World i skomentował wizytę premierów Polski, Czech i Słowenii na Ukrainie. Podkreślił, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w trudnych sytuacjach.

— Bracia Polacy, wiem, że tysiące, setki tysięcy Ukraińców przyjeżdżają do Polski. Dziękuję bardzo za wsparcie, za pomoc humanitarną, za przyjmowanie ludzi z Ukrainy w tym trudnym okresie — oznajmił Kliczko, który wyraził szczególne podziękowania dla prezesa PiS.

— Chciałem zwłaszcza podziękować Jarosławowi Kaczyńskiemu. To ryzykowna podróż — przyjechać do Kijowa, ale jest to symboliczne, bo on chciał pokazać jedność z Ukrainą. Nigdy tego nie zapomnimy, bardzo dziękujemy za tę pomoc. Widzimy, kto jest prawdziwym przyjacielem Ukrainy — dodał.

Mer Kijowa zaznaczył, że ma świadomość, iż w Polsce nie ma obozów dla uchodźców, ponieważ Polacy goszczą ich w swoich domach.

— Wiemy, jak teraz Polska wspiera Ukrainę politycznie, ekonomicznie, (dostarczając) pomoc humanitarną, broń. Dzięki. Dziękuję z głębi serca każdej polskiej rodzinie, która przyjmuje Ukraińców w swych domach — mówił w TVP World.

Pisaliśmy szerzej o tym, jak premier Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński razem z premierem Czech Petrem Fialą oraz premierem Słowenii Janezem Janszą pojechali do Kijowa. Przeprowadzali tam rozmowy z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem oraz prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

żródło: propolski.pl, Twitter.com

(Visited 267 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj