Arnold Schwarzenegger pomimo podeszłego wieku wciąż dba o formę i walczy o utrzymanie nienagannej sylwetki. Siedmiokrotny zdobywca tytułu Mr. Olympia obwieścił, że odstawienie chleba pomogło mu zrzucić nadmierne kilogramy.

Im bliżej lata i ciepłej pogody, tym więcej osób zaczyna pracę nad zrzuceniem kilku kilogramów. Podobnie postępuje filmowy „Terminator”.

Były kulturysta chętnie udziela się w mediach społecznościowych, a szczególnie na koncie na Instagramie, które obserwuje 22,5 miliona użytkowników. Schwarzenegger wyznał, że celowo wyeliminował chleb ze swojej diety, by szybciej schudnąć.

– W ramach pracy nad sylwetką podwoiłem liczbę treningów na rowerze i wizyt na siłowni oraz zrezygnowałem w tym miesiącu ze spożywania pieczywa. Dzięki temu zbliżam się do mojego celu, jakim jest waga 98 kilogramów. Przyznam, że zostało mi jeszcze 2 kilo do zrzucenia. Przede mną jeszcze trochę pracy. Niemniej cieszę się z postępu, jaki dotychczas poczyniłem – powiedział były gubernator Kalifornii.

A co na to wszystko eksperci?

Dietetycy uważają, że rezygnacja z chleba nie jest uniwersalnym środkiem na schudnięcie dla każdego.

— Dla wielu osób pieczywo ma opinię „tuczącego” pożywienia, co nie jest prawdą. Jeśli chcesz schudnąć, to niekoniecznie musisz rezygnować z chleba — powiedziała dietetyczka Tai Ibitoye.

Przeczytaj również:  Co za wpadka! Ten Rosjanin mógł przepłacić ją życiem [WIDEO]

Jedna kromka chleba to ok. 80-90 kalorii. Cały proces chudnięcia opiera się o deficyt kaloryczny. W skrócie mówiąc, chodzi o to, by spożywać mniejszą ilość kalorii, niż spala nasz organizm.

W codziennej diecie łatwo o przedobrzenie z chlebem dlatego wiele osób decyduje się na całkowite wyeliminowanie go z diety.

— Tak naprawdę można zrezygnować z jakiegokolwiek kalorycznego jedzenia celem zrzucenia wagi – dodał doktor Spencer Nadolsky, lekarz medycyny kardiometabolicznej.

— Skoro Schwarzenegger uznał, że spożywa za dużo chleba i ciężko jest mu to kontrolować, to wyeliminowanie pieczywa z diety może być dla niego pomocne w procesie chudnięcia. Jakkolwiek nie jest to żaden sekret efektywnego odchudzania — dodał.

Jeżeli jednak kochamy pieczywo, to nie ma sensu całkowicie pozbywać się go z diety.

— Zamiast skupiać się na rezygnowaniu z poszczególnych produktów żywieniowych, warto pomyśleć o odpowiednio zbilansowanej diecie, opartej o zróżnicowane posiłki podawane w formie rozsądnych porcji – tłumaczyła Ibitoye.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Jackowski ma bardzo złe wieści: „Niepokojące, co się wydarzy”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wsparcie bratnich narodów polskiego i czeskiego jest dla nas najcenniejsze”. Piękne słowa ukraińskiego dowódcy

Przeczytaj również:  Borys Szyc też jest spłukany? "Przestałem się oszukiwać, dalej już nie da rady"

źródło: businessinsider.com.pl

(Visited 158 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj