Wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz wypowiedział się w temacie zatrzymania i postawienia zarzutów b.ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi.

— Od wydawania wyroków są sądy. Od kilku lat mamy do czynienia z procesem upolityczniania prokuratury, mieliśmy polityczny zamach na sądy, więc trudno szukać sprawiedliwości w takim wymiarze sprawiedliwości — zaznaczył we wtorek wiceszef PO Bartosz Arłukowicz.

— Naszym zdaniem od wydawania wyroków są sądy i jesteśmy wierni tej zasadzie — dodał polityk.

Minister transportu w rządzie PO-PSL Sławomir Nowak został w poniedziałek zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Wraz z nim zatrzymano dwie osoby — b. dowódcę jednostki „Grom” Dariusza Z. oraz biznesmena Jacka P.

Zobacz również: Pilne! Sławomir N., były minister transportu zatrzymany pod zarzutem korupcji

W sprawie Nowaka toczą się odrębne śledztwa w Polsce i na Ukrainie. Prowadzone są równolegle przez CBA oraz Prokuraturę Okręgową w Warszawie, a także Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 57 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kowalczyk radzi Polakom, jak odpowiedzialnie gospodarować żywnością. "Nie ma wielkich szans by ceny spadły" [+WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj