Wicepremier Jacek Sasin zabrał głos podczas uroczystości barbórkowych w lubelskiej Bogdance. Jego słowa nie spodobały się posłance i rzeczniczce SLD. Anna Maria Żukowska odpowiedziała więc posłowi na Twitterze.

— Polska nie przyjmuje do wiadomości, że czas dla węgla minął. Będzie on przez wiele lat gwarantował nam bezpieczeństwo energetyczne. Polski węgiel i polskie górnictwo mają przyszłość. W tych trudnych dla węgla latach w związku z unijną polityką klimatyczną, nie musimy mówić, że polskie górnictwo jest w strefie schyłkowej. Można myśleć z optymizmem o tym, że polskie górnictwo będzie nadal niezwykle ważną częścią polskiej gospodarki — mówił parlamentarzysta.

— Przekonujemy o naszych racjach, pokazujemy, że polska specyfika nie pozwala popierania polityki klimatycznej w takim wymiarze, jak proponują inne kraje. Pokazujemy, że ta polityka nie ma sensu, jeśli ma być realizowana tylko przez Unię Europejską — kontynuował Sasin.

Anna Maria Żukowska nie zgodziła się z tą wypowiedzią i postanowiła wtrącić swój komentarz na Twitterze.

— Czekam na nieprzyjęcie do wiadomości, że ziemia kręci się wokół słońca — napisała ironicznie przedstawicielka Lewicy.

Przeczytaj również:  Klęska Tuska w sondażu. Polacy powiedzieli, co o nim myślą

Premier Mateusz Morawiecki złożył wczoraj na Facebooku serdeczne życzenia dla wszystkich górników. Ponadto zamieścił krótkie nagranie, w którym powiedział, że Barbórka to wspaniała tradycja i zarazem wyjątkowe święto.

— Dla Was, Szanowni Państwo, to święto Waszej patronki — świętej Barbary. Ale dla Polaków, 4 grudnia jest Wasz. To dzień wszystkich górników — pisał Morawiecki.

źródło: money.pl, dorzeczy.pl 

(Visited 811 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj