propolski.pl: Andrzej Krzywy z De Mono powiedział, gdzie pracuje. „Nie jestem obsraną gwiazdą”

Andrzej Krzywy z De Mono powiedział, gdzie pracuje. „Nie jestem obsraną gwiazdą”

Andrzej Krzywy związany z grupą De Mono od 1987 roku dotychczas grywał nawet 60 koncertów rocznie. Z powodu epidemii koronawirusa wielu Polaków utraciło możliwość swobodnego zarobkowania — szczególnie aktorzy, muzycy i różnej maści artyści, którzy z racji obostrzeń musieli poszukać sobie innego zajęcia.

Andrzej Krzywy w ubiegłym roku zaliczył jedynie dwa występy, a w tym wcale nie zapowiada się lepiej. Muzyk postanowił podjąć dodatkowe zatrudnienie, by zarobić na potrzeby własne oraz utrzymanie rodziny.

Podczas rozmowy z Radiem ZET stwierdził, że wiele przepisów związanych z obostrzeniami jest po prostu absurdalna.

— Jeden artysta może wystąpić, ale z zespołem już nie. Chyba że każdy z członków byłby jednoosobowym zespołem i gralibyśmy w tym samym czasie. Teoretycznie, gdybym nazwał nasz występ kabaretem, to już moglibyśmy wystąpić. To jest paranoja i trochę oszukaństwo — mówił wokalista. Ponadto odpowiedział na zarzut, że skoro ma popularny zespół, to dawno powinien mieć oszczędności ze swojej pracy.

Zobacz również: Teresa Lipowska ma dość. „Jestem już przytłoczona tym, co się dzieje od ponad roku”

Krzywy odparł wówczas, że „każde oszczędności kiedyś się kończą”. Ponadto przyznał, że otrzymuje dotacje i środki z funduszu socjalnego dla artystów, jednak nie są to duże pieniądze.

— Nie mam zamiaru narzekać, dlatego poszedłem do pracy i zostałem stolarzem. Pomagam mojemu szwagrowi, który jest cieślą i konstruuje drewniane budowle. Pracuję fizycznie na budowie — wyjaśnił wokalista.

— Może gdybym był kawalerem, to dałbym sobie radę. Jednak muszę utrzymać rodzinę. Nie chcę jedynie siedzieć w domu i myśleć, że sytuacja pandemiczna jest fatalna. Nie jestem jakąś „obsraną gwiazdą”, która będzie płakać, że ma źle. Staram się wspomagać domowy budżet — dodał.

Zobacz również: Schetyna wróci na fotel przewodniczącego PO? Polityk udzielił zdecydowanej odpowiedzi [WIDEO]

Źródło: wMeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these