Prezydent Andrzej Duda był gościem radiowej Jedynki. Podkreślił, że Polska wygrała walkę o niepodległość dzięki „jedności całego społeczeństwa; jedności wszystkich jego sfer, a przede wszystkim jedności klasy politycznej”.

— Wszyscy wtedy chcieli obronić, wszyscy wtedy chcieli utrzymać wolną, niepodległą, suwerenną Polskę — przekonywał Andrzej Duda w wywiadzie dla Polskiego Radia.

— I to się udało, właśnie dlatego, że stanowiliśmy jedność. I ta jedność jako gwarancja bezpieczeństwa i umiejętności obrony Polski w najgorszych nawet okolicznościach jest rzeczywiście wielką lekcją dziejową dla wszystkich polskich polityków późniejszych pokoleń, także dla obecnego pokolenia polskich polityków — kontynuował swoją wypowiedź prezydent Duda.

Zdaniem głowy państwa jedność i zaangażowanie to bardzo istotna sprawa. Gdy w Polsce tego brakowało, stawała się ona słabsza i podzielona. Dodał, że „siła Polski polegała na tym, że politycy stawali razem ponad wszelkimi podziałami w ważnych dla Polski sprawach”.

— Dlatego ja zawsze wzywam i mam nadzieję, że jeżeli gdzieś mówimy o wspólnocie i mówimy o jedności, to przede wszystkim mówimy o jedności i wspólnocie w tych najważniejszych polskich sprawach. Tam powinno być jedno, jedna Polska, jedna wspólna ojczyzna ponad wszelkimi podziałami — tłumaczył Andrzej Duda.

Przeczytaj również:  Najnowszy sondaż: Zwycięstwo zjednoczonej opozycji, olbrzymie poparcie dla Konfederacji

Podkreślił również wartość demokracji, która polega na tym, że godzi się ze sobą różne ideologie oraz przekonania.

— Ale trzeba pamiętać, że jest ta granica politycznego sporu i tą granicą politycznego sporu jest interes Rzeczypospolitej, a więc także interes nas wszystkich. ważam, że taką emanacją tego interesu Rzeczypospolitej jest właśnie niepodległość — mówił prezydent.

— Dlatego zawsze nawołuję i tak bardzo mi zależy na tym, żeby ten dzień odzyskania niepodległości świętować razem, żeby to było takie wielkie święto polskiej jedności, wielkie święto polskiej wspólnoty, bo jestem przekonany, że ta właśnie wartość, jaką jest niepodległa, suwerenna ojczyzna, jest dla nas wszystkich jedna, najważniejsza, wspólna, absolutnie wspólna — podsumował.

 

źródło: tvp.info

(Visited 28 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj