Podczas środowej konferencji prasowej Andrzej Duda przekazał Polakom dobre wieści. Ci zyskają bowiem możliwość bezwizowego podróżowania do USA na okres 90 dni w celach turystycznych oraz biznesowych.

— Bez wiz do USA polecimy już 11 listopada br. — oświadczył Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że ambasador USA Georgette Mosbacher poinformowała o oficjalnym komunikacie, który zostanie ogłoszony w środę w Waszyngtonie. Będzie on dotyczył programu bezwizowego przyjętego przez Polskę oraz wyznaczenia konkretnej daty, od której zmiany te będą możliwe.

— Bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych do 90 dni w celach turystycznych i w celach biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni — mówił z optymizmem Andrzej Duda.

Ma przy tym nadzieję, że będzie to radosna wiadomość dla wszystkich, którzy marzyli o odwiedzeniu Stanów Zjednoczonych. Duda podziękował prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, a także ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher za tak sprawne załatwienie tej sprawy i przyczynienie się do zwiększenia komfortu wielu Polaków.

— Dziękuję prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, który rok temu obiecał, że Polska zostanie przyjęta do tego programu ruchu bezwizowego do końca jego pierwszej kadencji. Bardzo dziękuję też pani ambasador za bardzo poważne potraktowanie tej sprawy, ale dziękuję także wszystkim moim rodakom, którzy się w tę sprawę zaangażowali — kontynuował polityk.

źródło: wiadomosci.radiozet.pl

(Visited 69 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj