propolski.pl: Aktywistka wtargnęła na scenę

Aktywistka wdarła się na scenę. Tusk zaskoczony [WIDEO]

Tusk wystąpił podczas kongresu programowego Platformy Obywatelskiej i przemawiał do publiczności. W pewnej chwili na scenę wskoczyła aktywistka z transparentem „gaz ziemny to broń dyktatorów”.

– Ci, którzy opowiadają się za dyktaturą, wypierają problem zagrożenia klimatycznego – powiedział Donald Tusk. Był szef RE opowiadał o rozwiązaniach swojej partii związanych z kryzysem energetycznym i polityką klimatyczną.

– Jeśli czujemy się, a czujemy się odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale też za przyszłość naszych dzieci i wnuków, a to jest jutro, to musimy bezwzględnie ten rachunek sumienia, a następnie synergię międzypokoleniową, między kompetencjami, odwagą, wizją i sprawczością, budować od dziś – dodał Donald Tusk, który odniósł się do słów zaprezentowanych przez aktywistkę.

Tusk o ochronie środowiska

Wyjaśnił, że musimy zawalczyć o swoją przyszłość, bo nikt za nas tego nie zrobi.

– My możemy tę myśl nawet rozwinąć. Nie ma w tym przypadku i historia ostatnich lat, moim zdaniem, pokazuje tak w pigułce, że ci, którzy opowiadają się za autorytaryzmem czy dyktaturą, ci, którzy opowiadają się za ciemnymi ciasnymi ideologiami, ci, którzy chcą upaństwowić nasze życie, ci, którzy chcą wepchnąć naszą szkołę, nasze dzieci w głębie przesądów i takiej bezmyślnej, braku refleksji nad światem, oni też wszyscy od lat wypierają problem zagrożenia klimatycznego, oni od lat wypierają problem brudnych rzek, wycinania lasów, albo są sprawcami zatruwania rzek czy wycinania lasów – tłumaczył Tusk.

– Ta ideologia wymierzona przeciwko wolności człowieka, ideologia wymierzona przeciwko prawom kobiet, ideologia wymierzona przeciwko prawom mniejszości, ideologia wymierzona przeciwko decentralizacji, samodzielności, samowystarczalności wspólnot lokalnych to wszystko łączy ludzi i siły polityczne, którzy jednocześnie zawsze opowiadają się za autorytaryzmem, dyktaturą, a nie demokracją – dodał były premier.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „To jest w praktyce nasza przynależność do eurokołchozu”. Braun nie przebierał w słowach [WIDEO]

źródło: Twitter / Onet

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these