Wiceszefowa PE Katarina Barley wypowiedziała się w skandalicznych słowach o Polsce i Węgrach. Jej postawę skrytykowali nawet niemieccy politycy. Polityk wspomniała m.in. o „finansowym zagłodzeniu” Polski i Węgier.

Po tym wystąpieniu rozpętała się prawdziwa burza w mediach, a wiele osób stwierdziło, że Barley powinna zostać usunięta ze stanowiska. Tymczasem polska europosłanka Magdalena Adamowicz ma zupełnie inne zdanie w tej sprawie. Uważa, że niemiecka polityk za swoje słowa powinna otrzymać polskie odznaczenie.

— Z kłamstw i szczucia PiS zrobiło machinę zdobywania i utrzymywania władzy. Teraz tę podłą machinę PiS kieruje na europejskich polityków, którym chce się bronić naszej polskiej demokracji. Kiedyś @katarinabarley czy @MSimecka powinni dostać polskie odznaczenia za walkę dla Polski — napisała Adamowicz na Twitterze.

Do bulwersującej wypowiedzi Barley dystansują się zarówno premier Saksonii Michael Kretschmer, jak również sekretarz generalny CDU Paul Ziemiak.

Zobacz również: Dorota Zawadzka ostro o koronasceptykach: „Pan Karolak powinien się puknąć w łeb”

— Dobór słów pani Barley świadczy o braku świadomości historycznej oraz o postawie, która nie wróży dobrze przyszłości Europy. Musimy przekonywać wartościami, argumentami i debatą na wysokości oczu. Szantaż nie wchodzi w grę – podkreślił premier Saksonii na Twitterze.

Przeczytaj również:  Najwyższa emerytura w Polsce to kupa kasy. Będziesz zdziwiony

— Michael Kretschmer ma absolutna rację! Wypowiedzi pani Barley są nie do przyjęcia. Aktualną debatę prowadzimy za pomocą argumentów. Ostrożnie, w sposób jasny, ale nigdy w sposób bolesny i obraźliwy — dodał Ziemiak na Twitterze.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 268 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj