Kościół katolicki obchodzi dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną centralna procesja Bożego Ciała nie odbyła się, jednak parafie w całym kraju organizowały msze święte tak jak dotychczas. Przy tej okazji głos zabrał Patryk Jaki.
Święto to jest jednym z głównych obchodzonych dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Ksiądz prałat Bogdan Bartołd podkreślił, że Jezus Chrystus szczególnie dzisiaj może obdarzyć nas swoim błogosławieństwem.
— Ten dzień, jest dniem dziękczynienia Panu Bogu, za niezwykły dar miłości. Eucharystia jest darem miłości Pana Boga, który wychodzi do nas na zewnątrz. Wychodzi na ulice. Quo vadis Domine ? Dokąd idziesz Panie? — Idę do swoich. Chcę im powiedzieć o Swojej miłości. Chcę ich przygarnąć do Swojego Serca — zacytował słowa Jezusa duchowny.
— Mamy tę radość i to szczęście, że możemy przyjmować Boga do swojego serca. To jest święto ukazania światu, że wierzymy w Boga który kocha, kocha każdego człowieka i do każdego chce przyjść — dodał proboszcz warszawskiej archikatedry.
Z racji podniosłej atmosfery tego dnia wielu polityków nawiązało do trudnej historii naszego kraju.
Patryk Jaki opublikował wartościowy przekaz skierowany do wszystkich Polaków. W związku z dzisiejszym świętem przypomniał, jakie wartości powinniśmy cenić, ponieważ bardzo szybko możemy je stracić.
— #BożeCiało w czasie okupacji Polski w 1861 r. Warszawie. Szanujmy Ojczyznę taką jaką mamy. Nasi przodkowie nie mieli tyle szczęścia co my. Gotowi byli ryzykować aresztowania i prześladowania, by być tego dnia z Chrystusem i polskim Kościołem. Dziś wiele osób tak po prostu potrafi napluć na to całe dziedzictwo. Nie rozumieją, że Polska to jedna linia tego, co było, jest i będzie. Więc naszym obowiązkiem jest dbać nie tylko o to co teraz a również co było i co po sobie zostawimy dla naszych dzieci — napisał.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa#BibliaNaDziś: „wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy” (Mk 14, 12-16. 22-26). pic.twitter.com/xgTVAe6Sx3
— EpiskopatNews (@EpiskopatNews) June 3, 2021
#BożeCiało w czasie okupacji Polski w 1861 r. Warszawie🇵🇱 Szanujmy Ojczyznę taką jaką mamy. Nasi przodkowie nie mieli…
Opublikowany przez Patryka Jakiego Czwartek, 3 czerwca 2021
Źródło: tvp.info, tysol.pl