Iwona Duda zrezygnowała z funkcji prezesa PKO BP. Na stanowisku wiceprezesa zastąpi ją Paweł Gruza. Stanie się tak tuż po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

– Zarząd PKO Banku Polskiego informuje, że Pani Iwona Duda złożyła rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Banku, jak również ze składu Zarządu Banku z końcem dnia 9 sierpnia 2022 r. – przekazał bank PKO BP we wtorek.

– Rada Nadzorcza Banku z dniem 10 sierpnia 2022 r. powołała Pana Pawła Gruzę na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku na bieżącą wspólną kadencję Zarządu Banku, która rozpoczęła się z dniem 3 lipca 2020 r., a pod warunkiem wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody, powołała Pana Pawła Gruzę na stanowisko Prezesa Zarządu Banku. Do czasu wydania zgody Komisji Nadzoru Finansowego Rada Nadzorcza powierzyła Panu Pawłowi Gruzie kierowanie pracami Zarządu – dodano w komunikacie.

Kim jest Paweł Gruza?

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pełnił funkcję wiceprezesa ds. Aktywów Zagranicznych w KGHM Polska Miedź. Był również podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów.

W okresie kwiecień-listopad 2016 wykonywał obowiązki podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Borys Szyc też jest spłukany? „Przestałem się oszukiwać, dalej już nie da rady”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lewandowski przeprosił kibiców Bayernu. Wyjawił, co było powodem jego odejścia

źródło: tysol.pl, money.pl

(Visited 122 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj