Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemówił do obywateli państw Zachodu, by wyrazili solidarność z Ukrainą i wyszli na ulicę. Wypowiedź prezydenta Ukrainy padła w kontekście szczytów NATO, G7 oraz Unii Europejskiej.

– Okupantów jest naprawdę bardzo dużo. Rosja dostaje wsparcie z zewnątrz. Sprzęt, bomby lotnicze, rakiety. Szuka tych, którzy będą ich wspomagać, na całym świecie. Żeby strzelać w nas, ludzi nastawionych pokojowo. Rosyjskie wojska niszczą cywilów, gwałcą kobiety, kradną dzieci, strzelają do uchodźców – powiedział na ulicach Kijowa Wołodymyr Zełenski.

Polityk zaapelował do ludzi dobrej woli na całym świecie, by ci w ramach solidarności z okupowaną Ukrainą udzielali wsparcia.

– Proszę, abyście wystąpili przeciwko wojnie! Począwszy od 24 marca – dokładnie miesiąc po inwazji rosyjskiej – od tego dnia i później. Wyraźcie swoje zdanie! Wyjdźcie ze swoich biur, domów, szkół, uniwersytetów z ukraińskimi symbolami, aby wesprzeć Ukrainę, wesprzeć wolność, wesprzeć życie – podkreślił Zełenski, który skomentował szczyty NATO, G7 i Unii Europejskiej.

– Podczas tych szczytów nasze stanowisko będzie zaprezentowane w sposób bardzo mocny. I na tych trzech szczytach zobaczymy, kto jest przyjacielem, partnerem, a kto jest zdrajcą. Życie można obronić tylko jednością. Wolność będzie naszą bronią – mówił prezydent Ukrainy.

Przeczytaj również:  Kradzież w niemieckim muzeum. Przepadły warte miliony euro eksponaty

Zobacz również: Grzegorz Braun wykluczony ze składu Komisji Obrony Narodowej. Prawie cały Sejm poparł decyzję

Zobacz również: Białorusini sprzeciwiają się wojnie. Ten sondaż mówi wszystko

źródło: Onet.pl, polsatnews.pl

(Visited 146 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj