– W przyszłym tygodniu Rosja może spróbować zrobić coś szczególnie paskudnego i okrutnego – ostrzegł prezydent Wołodymyr Zełenski w oświadczeniu wygłoszonym w sobotę wieczorem. 24 sierpnia minie pół roku od rozpoczęcia wojny na Ukrainie.

Ukraiński przywódca nie ukrywał swojego niepokoju w kwestii przyszłych działań Rosji.

– Powinniśmy mieć świadomość, że w tym tygodniu Rosja może spróbować zrobić coś szczególnie paskudnego, coś szczególnie okrutnego. Taki jest nasz wróg. Ale w każdym innym tygodniu w ciągu tych sześciu miesięcy Rosja robiła cały czas to samo – podkreślił Zełenski.

– Wszyscy musimy być wystarczająco silni, aby przetrwać i przejść całą drogę do ukraińskiego zwycięstwa – dodawał.

Wojna na Ukrainie. Zełenski o planach Rosjan

Wołodymyr Zełenski mówił o niezłomności i odwadze ukraińskich żołnierzy, które pozwoliły im przetrwać najtrudniejsze chwile.

– Nasza jedność i wiara w siebie pozwoliły przetrwać te sześć miesięcy i zbliżyć się do tego tygodnia, który dla każdego Ukraińca zawsze jest ważny. Zawsze mówiliśmy i mówimy uczciwie: o zwycięstwo Ukrainy trzeba jeszcze walczyć, trzeba jeszcze wiele zrobić, trzeba jeszcze wytrwać i znosić, niestety, wiele bólu. Ale Ukraińcy mogą czuć się dumni z siebie, swojego kraju i swoich bohaterów – oświadczył prezydent Ukrainy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zobaczcie, co tu się dzieje!”. Rosjanka nie kryła przerażenia [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gen. Hodges o szansach Ukrainy na zwycięstwo. Ma dobre wiadomości

źródło: Ukrinform

(Visited 634 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj