Emerytowany amerykański generał i były głównodowodzący siłami USA w Europie Ben Hodges przekazał dobre wiadomości. Wojskowy uważa, że Ukraina zyskuje przewagę nad wrogiem i nawet do końca roku ma szansę na odniesienie realnego zwycięstwa.

Gen. Hodges nawiązał do sytuacji z II wojny światowej, mówiąc, że istotną rolę odegrała logistyka.

– Niemiecki Wehrmacht musiał rozmieścić setki tysięcy żołnierzy tylko po to, by chronić linie kolejowe na Ukrainie i Białorusi – mówił o okolicznościach po klęsce pod Stalingradem.

Gen. Hodges o szansach Ukrainy na zwycięstwo

Zdaniem generała Rosjanom coraz gorzej się wiedzie. Wskazał na udane operacje wojskowe Ukraińców, chociażby rosyjskie składy amunicji, które zniszczono i lotnisko Saki na Krymie.

– Rosjanie nie są w stanie chronić swojej logistyki, widać, że są podatni na zagrożenia. Świadczy to również o wyczerpaniu ich systemu logistycznego – podkreślił, zalecając przy tym ostrożność w wyciąganiu pochopnych wniosków, ponieważ sytuacja wciąż pozostaje napięta.

– Sama geografia Ukrainy i jej rozmiar, stwarzały dla sił zbrojnych w II wojnie światowej podobne problemy, jak dziś, jeśli chodzi o zabezpieczenie dostaw. Rosję można obecnie wyjątkowo łatwo zranić – dodawał gen. Hodges.

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

Ekspert ocenił, że Rosji może wkrótce nie pozostać wiele rozwiązań oprócz uderzenia jądrowego, które jednak uznał za „skrajnie nieprawdopodobne”.

– Poza tym użycie przez Rosję nawet taktycznego pocisku jądrowego o mniejszej sile niszczenia spowodowałoby, że USA i Wielka Brytania przyłączyłby się do wojny. Wojna Rosji z Ukrainą zostanie więc rozstrzygnięta konwencjonalnie, dlatego Kijów potrzebuje więcej nowoczesnego sprzętu wojskowego i szkoleń dla swoich żołnierzy – powiedział wojskowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Cała Europa stoi w okowach przyszłej wojny”. Jasnowidz Jackowski jest przerażony

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Skandal! Dziennikarz TOK FM do red. Pereiry: „Jest Pan tylko półPolakiem”

źródło: Interia.pl

(Visited 277 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj