propolski.pl: Prezydent Zełenski

Zełenski rozmawiał telefonicznie z Scholzem. Co z tego wynikło?

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz rozmawiał telefonicznie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Politycy poruszyli temat sytuacji politycznej, humanitarnej i wojskowej na Ukrainie.

Przywódca okupowanego kraju mówił o skutkach rosyjskich nalotów na infrastrukturę cywilną. Aktualnie nie brakuje mnóstwa problemów z zaopatrzeniem w wodę i energię elektryczną.

– Kanclerz potępił trwające ostrzały i zapewnił Ukrainę o dalszym wsparciu – poinformował rzecznik, który zaznaczył, że Niemcy do tej pory udzieliły Ukrainie pomocy w wysokości ok. 56 mln euro. Ponadto przekazały ponad 350 generatorów.

Niemcy będą dalej wspierać Ukrainę?

Szef niemieckiego rządu obiecał dalsze wspieranie Ukrainy, chociażby w kwestii obrony powietrznej i długoterminowej odbudowy zniszczeń.

– Kanclerz RFN i prezydent Ukrainy potwierdzili kontynuowanie bliskiej i konstruktywnej współpracy – mówił rzecznik rządu.

Także prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odniósł się do rozmowy z kanclerzem.

– Rozmawiałem z kanclerzem Olafem Scholzem. Jestem wdzięczny za wsparcie inicjatywy #GrainfromUkraine. Rozmawialiśmy ponadto o realizacji Ukraińskiej Formuły Pokoju i o współdziałaniu na rzecz ochrony Ukrainy przed rosyjskim terrorem rakietowym – przekazał ukraiński prezydent.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje wicedyrektorka Muzeum Warszawy. Miała 51 lat

źródło: Twitter / TVP Info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these