Zdalny dozór wideo to coraz popularniejsza forma ochrony obiektów. Z e-ochrony korzysta coraz większa liczba agencji ochrono, między innymi Alfa Group. Nowa forma monitoringu cieszy się dobrą renomą, wszystko za sprawą rozwoju technologii oraz upowszechnieniu się transmisji wideo przez internet.

Zdalny dozór wideo kontra monitoring wideo CCTV

Z punktu widzenia technicznego można powiedzieć, że zdalny dozór wideo nie różni się szczególnie mocno względem monitoringu wideo CCTV. Istotną różnicę stanowi jakość obrazu.

Jeśli zależy nam na monitorowaniu dużych obiektów, gdzie kluczową rolę odgrywać będzie identyfikowanie poszczególnych przedmiotów, w takiej sytuacji lepszy okaże się monitoring wideo CCTV. Charakteryzuje się on wysoką rozdzielczością obrazu oraz dużej liczbie klatek wyświetlanych na sekundę. Jednak do jego wykorzystania potrzeba dobrej jakości kamer, ponadto zapotrzebowanie na pasmo transmisyjne jest ogromne, ponieważ monitoring rejestruje obraz z wielu urządzeń jednocześnie. Z powyższych powodów zastosowanie takiej technologii wymaga inwestycji dużych środków finansowych. Czasem trzeba zdecydować się na budowę dedykowanych łącz, najczęściej światłowodowych, co również bywa problematyczne.

Dlatego też agencje ochrony pokroju Alfa Group zalecają korzystanie ze zdalnego dozoru wideo. Taki rodzaj ochrony pozwoli na szybkie przesyłanie obrazu nawet na dużą odległość. Nie musi zależeć nam na otrzymaniu obrazu w wysokiej rozdzielczości, ponieważ istotne jest wyłącznie uzyskanie informacji dotyczącej monitorowanego obiektu. Głównym celem jest uniknięcie „fałszywych alarmów”, czyli zdiagnozowanie, czy w danym miejscu faktycznie potrzebna jest interwencja.

Przeczytaj również:  Korzyści z Przejścia na Abonament Komórkowy z Internetem Mobilnym 5G

Zdalny dozór wideo to przyszłość branży ochroniarskiej

Gdy mowa o bezpieczeństwie, warto oddać głos ekspertom w tym zakresie. Postęp technologiczny przebiega bardzo dynamicznie, dlatego Alfa Group dokłada wszelkich starań, aby wykorzystać dostępne możliwości.

Praktycznie co kwartał wchodzą nowe aktualizacje w zakresie analityki obrazu. W efekcie stale modyfikujemy i udoskonalamy nasze rozwiązania, rozbudowując je o nowe możliwości związane np. z rozpoznawaniem twarzy lub pomiarem temperatury. Systemy analityki obrazu coraz szerzej wykorzystują powtarzalność sytuacji obserwowanych w danym obiekcie i zapamiętywanych. Mówiąc kolokwialnie, uczą się go, i odnotowują informacje o zachodzących zmianach, które mogą być problematyczne – tłumaczy Sławomir Jaworski, prezes zarządu Alfa Group.

Zdalny dozór wideo i jego główne elementy

Agencja ochrony wyróżnia trzy elementy, w których zdalny dozór wideo sprawdza się najlepiej.

Pierwszym z nich jest wideoweryfikacja. Jak wspomnieliśmy powyżej, podczas monitorowania obiektów dochodzi do „fałszywych alarmów”. Ich źródłem mogą być czujniki zewnętrzne, bariery podczerwieni, analitykę obrazu z kamer CCTV, przycisk napadowy, GPS oraz inne czujniki podpięte do transmiterów bądź central alarmowych kompatybilnych z Centrum Monitorowania Alarmów. Dzięki zastosowaniu zdalnego dozoru wideo, pracownik ochrony lub sam właściciel obiektu może szybko ocenić, czy rzeczywiście doszło do zagrożenia. Dzięki tej technologii łatwiej zarządza się także ewentualną interwencją. Jest to rozwiązanie, które cenią klienci, ponieważ oni również posiadają natychmiastowy dostęp do obrazu z kamer.

Przeczytaj również:  Korzyści z Przejścia na Abonament Komórkowy z Internetem Mobilnym 5G

Zdalny dozór wideo możemy wykorzystać także do celów prewencyjnych. Wideo obchód pozwoli nam na zastąpienie pracownika ochrony, który dotychczas osobiście musiał monitorować obiekt. Dzięki technologii możemy uzyskać obraz z wielu kamer, przez co uzyskamy lepszy ogląd sytuacji w budynku i w jego okolicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy najważniejsze informacje o stanie obiektu w czasie rzeczywistym.

Kolejną ważną możliwością zdalnego dozoru wideo jest wideo recepcja. Dzięki tej usłudze możemy szybko i sprawnie zweryfikować osoby wywołujące połączenie telefoniczne intercomowe do CMA oraz zdalnym otwarciu: szlabanu, śluzy, drzwi i pozostałych pomieszczeń wyposażonych w zamek elektroniczny.

Zdalny dozór wideo może znacznie zwiększyć poziom bezpieczeństwa obiektu. Z tego powodu agencje ochrony tak chętnie korzystają z możliwości, które on oferuje. Dzisiejsza technologia pozwala na znaczną poprawę kontroli. Dlatego tak ważne jest korzystanie z usług agencji ochrony, która wdraża najnowsze innowacje i stale ulepsza swoją ofertę dla klientów.

Andrzej Dworzański

(Visited 163 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj