U jednej z osób, które zostały zaszczepione preparatem szwedzko-brytyjskiego koncernu AstraZeneca, odkryto wystąpienie zakrzepicy. O sprawie poinformowała Hiszpańska Agencja ds. Leków (AEM).

Zakrzepica pojawiła się w weekend u jednego z mieszkańców Hiszpanii zaszczepionego dawką AstraZeneca. Stan zdrowia pacjenta skomentowała szefowa agencji AEM Maria Jesus Lamas. Przekonuje ona, że nie ma dowodów, jakoby nagłe pojawienie się choroby miało związek ze szczepionką.

W Hiszpanii podano wówczas 939,5 tysiąca dawek AstraZeneca. Producent dostarczył tamtejszym władzom blisko dwa miliony sztuk specyfiku. Ten podawano wyłącznie Hiszpanom w wieku 18-55 lat.

Podwójna dawka szczepionki trafiła na razie tylko do ośmiu obywateli. Hiszpański rząd ogłosił w poniedziałek wstrzymanie szczepień dawkami brytyjsko-szwedzkiej firmy, lecz Hiszpańska Agencja ds. Leków negatywnie oceniła tymczasową rezygnację z preparatu.

Maria Jesus Lamas podkreśliła, że zakrzepica występuje częściej u osób niezaszczepionych AstrąZenecą i nie ma przesłanek ku temu, by odchodzić od szczepionki.

Przeczytaj również: A jednak to zrobił. Poseł KO dołącza do Hołowni i podał nietypowy powód swojej decyzji

Przeczytaj również: Nieoficjalnie: Jeśli przekroczymy tę granicę zakażeń w czwartek, to rząd wprowadzi lockdown

źródło: PAP/Nczas

(Visited 875 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Jeszcze niedawno wygrażał się Węgrom i obiecywał "walkę", lecz po zaszczepieniu nie wszystko poszło zgodnie z planem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here