W Hamburgu w Niemczech zakończył się proces byłego strażnika z niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof. Niemiec Bruno D., który dzisiaj ma już 94 lata usłyszał wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu. Jako siedemnastolatek brał udział w masowym mordzie 5232 osób.

Bruno D. urodził się 94 lata temu w Niemczech i jako nastolatek pełnił funkcję strażnika w niemieckim obozie koncentracyjnym Stutthof (dzisiejsze Sztutowo) nieopodal Wolnego Miasta Gdańsk. Niemiec pełnił wówczas służbę wartowniczą od czerwca 1942 r. do września 1944 r.

Obóz koncentracyjny w miejscowości Sztutowo okrył się złą sławą z powodu bestialskiego traktowania przetrzymywanych tam więźniów. Wśród przeszło 65 tysięcy ofiar Niemców (na 110 tysięcy osadzonych pochodzących z 28 krajów) około 28 tysięcy stanowiły osoby żydowskiego pochodzenia.

Jeżdżący dzisiaj na wózku inwalidzkim były esesman sądzony był w Muenster we wtorek. Według relacji Agencji DPA, oskarżony był całkowicie zobojętniały na odczyt aktu oskarżenia, w którym w którym m.in. opisano mordowanie więźniów gazem oraz rozstrzeliwanie pod pretekstem badania lekarskiego.  Jednocześnie niemiecki sąd nie wyraził zgody na ujawnienie wizerunku esesmana.

W procesie wzięło udział 17 oskarżycieli posiłkowych, także z USA oraz Izraela. Bruno D. według prawa sądzony jest jako nieletni, co oznacza maksymalną karę nie większą niż 10 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie mężczyzna został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu. Wyrok jest prawomocny.

Sprawa oburzyła polskich internautów. Głos zabrał administrator bloga Kamieni Kupa:

— Ile się wyłapuje za zabójstwo lub pomoc w zabójstwie? Można nawet dożywocie, w niektórych krajach zastrzyk lub sznur. Ten pan zakrywający się teczką to Bruno D., strażnik z niemieckiego obozu Stutthof, który właśnie został uznany winnym pomocy w zabójstwie 5232 osób. Sąd w Hamburdu przywalił mu… dwa lata więzienia w zawieszeniu. A że w ’44 był 17-latkiem, to odpowiadał przed sądem dla nieletnich. Pamiętajcie, jeśli chodzi o sprawiedliwość to trzeba egzekwować od razu. Bo później dożyje taki 93 lat i włos mu z głowy nie spadnie. Starzy naziści w Niemczech mają milutko, tak jak starzy komuniści w Polsce.

Przeczytaj również: Jak Sławomir N. kręcił lody? „To stary numer. Jemu tylko wszystko się po**bało”

Ile się wyłapuje za zabójstwo lub pomoc w zabójstwie? Można nawet dożywocie, w niektórych krajach zastrzyk lub sznur….

Gepostet von Kamieni Kupa am Donnerstag, 23. Juli 2020

źródło: Polsat News

(Visited 263 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj