Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że rosyjskie siły okupacyjne nie odnoszą spektakularnych sukcesów, jeśli chodzi o prowadzenie operacji ofensywnej. W dodatku morale rosyjskich żołnierzy są coraz słabsze, co skutkuje niechęcią do wykonywania rozkazów dowództwa.

Z komunikatu wynika, że rosyjscy żołnierze korzystają z infrastruktury cywilnej, by rozmieszczać broń oraz sprzęty wojskowe.

– Odnotowano powtarzające się przypadki wykorzystywania przez wroga infrastruktury cywilnej, w tym miejsc kultu religijnego, do umieszczania stanowisk strzeleckich, rozmieszczania broni i sprzętu wojskowego – napisano.

Ukraińska armia dodaje, że „siły okupacyjne nie odniosły znaczących sukcesów w prowadzeniu operacji ofensywnej na wszystkich kierunkach, a główne wysiłki okupantów koncentrowały się na zabezpieczeniu i utrzymaniu zajętych wcześniej pozycji”.

– Siły zbrojne Ukrainy zadały miażdżące ciosy w infrastrukturę na tyłach nieprzyjaciela w celu zakłócenia systemu wsparcia logistycznego. W dniu poprzednim ukraińskie lotnictwo zestrzeliło cztery samoloty, trzy śmigłowce i bezzałogowe statki powietrzne – czytamy w informacjach przekazanych przez sztab.

Dowództwo nie spodziewa się poprawy sytuacji. Wręcz przeciwnie — rosyjscy żołnierze mogą coraz częściej buntować się i odmawiać wykonywania rozkazów.

– Morale i stan psychiczny nieprzyjaciela pozostaje niski, co prowadzi do odmowy przez rosyjskich żołnierzy wykonywania rozkazów dowództwa – podsumowano.

Zobacz również: Doradca prezydenta Zełenskiego: wojska rosyjskie pod Kijowem są obecnie rozbite

Zobacz również: Nagroda Nobla dla Polski? Hiszpański dziennikarz nie ma wątpliwości

źródło: TVP.Info

(Visited 472 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj