Hiszpański dziennikarz Víctor Olivares jest zdania, że Polska powinna otrzymać pokojową Nagrodę Nobla, z racji tego, jak mocno zaangażowała się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Wojna na Ukrainie trwa już przeszło od dwóch tygodni, a jej początek przypada na 24 lutego. Inwazja rozpoczeła się za sprawą rozkazu prezydenta Putina o przeprowadzeniu „demilitaryzacji” i „denazyfikacji” Ukraińców.

Od tego czasu fala uchodźców zaczęła zalewać Polskę, próbując ochronić siebie i swoich najbliższych przed niebezpieczeństwem. Pomocy, poszkodowanym udziela wiele organizacji oraz instytucji. Powstało wiele punktów recepcyjnych w województwach przygranicznych. Tam uchodźcy przechodzą weryfikację danych osobowych.

Víctor Olivares to hiszpański dziennikarz, który relacjonuje wydarzenia z Ukrainy. Reporter przebywał w ostatnich dniach w Polsce i był pod ogromnym wrażeniem postawy, jaką przejawiają Polscy wobec poszkodowanych.

– Polska i jej mieszkańcy zasługują na Pokojową Nagrodę Nobla i uznanie społeczności międzynarodowej. Praca, jaką wykonują z uchodźcami z Ukrainy, jest po prostu niezwykła – napisał Olivares.

Od początku wojny na Ukrainie do naszego kraju przybyło 1,758 osób — informuje Straż Graniczna.

Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt ustawy, który związany jest z możliwością legalnego pobytu w naszym kraju i podjęciem pracy przez uchodźców przez półtora roku z opcją przedłużenia tego okresu do trzech lat.

Zobacz również: Doradca prezydenta Zełenskiego: wojska rosyjskie pod Kijowem są obecnie rozbite

Zobacz również: Krzysztof Bosak: „Polska w tej chwili nie byłaby w stanie bronić się nawet tak, jak się broni Ukraina”

źródło: Twitter.com

(Visited 363 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj