Borys Bondariew, były rosyjski dyplomata skomentował aktualną sytuację na Ukrainie. Polityk odszedł z pracy w proteście przeciwko tym tragicznym wydarzeniom. W rozmowie z WP ujawnił, jakie plany może mieć Władimir Putin.

– Władimir Putin może użyć broni jądrowej, ale jest pewien sposób, jakiego Zachód powinien użyć, by go od tego powstrzymać – powiedział Borys Bondariew.

Były pracownik rosyjskiego dyktatora zastanawia się, czy Putin odważy się zrealizować swoje wcześniejsze groźby. Wiele wskazuje na to, że tak.

– Do tych, którzy rozważaliby interwencję z zewnątrz – jeśli to zrobią, spotkają was konsekwencje gorsze niż cokolwiek w waszej historii – straszył Władimir Putin 24 lutego 2022 roku.

Były pracownik rosyjskiego MSZ wyjaśnił, że Putin może użyć broni jądrowej, jednak Zachód może skutecznie go od tego odwieźć. Rozwiązaniem jest nieokazywanie strachu.

– Z Putinem trzeba rozmawiać z pozycji siły. Na pewno nie z pozycji pacyfizmu i umiłowania pokoju. Polityka braku eskalacji doprowadzi nas do punktu, w którym Putin będzie musiał użyć broni nuklearnej – wyjaśnił Bondariew.

Nie pokazujcie, że się boicie

– Nikt, rzecz jasna, nie chce, żeby doszło do wojny nuklearnej. Putin, moim zdaniem, też nie. Ale kiedy mówi się głośno, że nie chce się eskalacji, to daje się przeciwnikowi przewagę. Jak Putin naprawdę wystrzeli rakietę w kierunku Warszawy, to wszyscy też powiedzą, że to nie mógł być on. I to jest właśnie ten lęk przed eskalacją. Powtarzam: nie pokazujcie, że się boicie. Jak pokazujecie, to wysyłacie Putinowi sygnał, że nie jesteście gotowi się bronić – dodawał polityk. W tym miejscu nawiązał do incydentu z rakietą w Przewodowie. Uważa, że Putin może spełnić swoje groźby, chociażby tylko po to, by pokazać, że jest wiarygodny.

– Może nadejdzie taki moment, że będzie musiał użyć broni atomowej – właśnie po to, by pokazać, że jego groźby są prawdziwe. Z nim trzeba rozmawiać tak, żeby się zastanowił dwa razy nad tym, co zamierza zrobić. Jak mówi, że zrzuci bombę atomową, to trzeba mu odpowiedzieć: „To zrzuć, my wtedy zrzucimy swoją”. Wy, Polacy, wiecie dobrze ze swojej historii, że Rosję można pokonać – tłumaczył Bondariew.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Miałem poważne skutki uboczne, a mój kuzyn…”. Elon Musk gorzko o dawce przypominającej

źródło: se.pl / Twitter

(Visited 269 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj