Władimir Putin był obecny na budowie kosmodromu Wostocznyj w obwodzie amurskim, na południowym-wschodzie Rosji. W swoim przemówieniu poruszył temat sankcji nakładanych na Rosję przez Zachód w związku z atakiem na Ukrainę.

Od czasu inwazji rosyjskiej na Ukrainę państwa zachodnie ukarały Rosję wieloma poważnymi sankcjami gospodarczymi. Władimir Putin skomentował tę sytuację, mówiąc, że Rosji nie da się całkowicie izolować, ponieważ jest zbyt potężna.

– Rosja nie ma zamiaru odgradzać się od reszty świata i jest gotowa współpracować ze wszystkimi partnerami, którzy sobie tego życzą. W dzisiejszym świecie niemożliwe jest całkowite odizolowanie kogokolwiek i odizolowanie tak ogromnego kraju, jak Rosja. Dlatego będziemy współpracować z tymi z naszych partnerów, którzy chcą współpracować – powiedział Władimir Putin.

Rosyjski przywódca podkreślił, że w latach 60. XX wieku ZSRR był w izolacji, jeśli chodzi o względy technologiczne, a sankcje były wówczas wszechogarniające.

– Pomimo tego Związek Radziecki jako pierwszy wystrzelił sztucznego satelitę Ziemi, pierwszy kosmonauta był nasz, pierwszy lot stacji kosmicznej na Księżyc był nasz, pierwszy spacer kosmiczny był nasz, pierwsza kobieta w kosmosie również była nasza. Zrobiliśmy wszystko w warunkach całkowitej izolacji technologicznej i osiągnęliśmy tak kolosalny sukces. Czy naprawdę można założyć, że dzisiejsza Rosja z zaawansowanymi technologiami nie będzie w stanie dalej kontynuować naszego programu kosmicznego? – pytał prezydent Rosji.

Zobacz również: Ojciec Pio widział III wojnę światową: „Czołgi będą miażdżyć domy z ludźmi, z których zwisać będą martwe, zwęglone twarze”

Zobacz również: Rosyjska kolumna wpadła w pułapkę. Niewiele z niej pozostało [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 544 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj