Była już kanclerz Niemiec Angela Merkel zakończyła swoje obowiązki po 16 latach urzędowania. Na miejsce ustępującej polityk został wybrany Olaf Scholz z Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD).

Pisaliśmy więcej o tym wydarzeniu tutaj.

Prezydent Rosji Władimir Putin wyraził wdzięczność i podziękowania dla odchodzącej kanclerz Niemiec. O całej sprawie poinformował Kreml w specjalnym komunikacie.

Przywódca Rosji obiecał niemieckiej polityk, że zawsze będzie mile widziana w jego kraju.

Kreml przekazał, że rosyjski prezydent w pozytywnym tonie wypowiada się o Merkel. Prezydent Rosji ocenił, że była już kanclerz wniosła „znaczący wkład w rozwój relacji rosyjsko-niemieckich”, jak również „podziękował jej ciepło za wieloletnią owocną współpracę”.

Angela Merkel także złożyła podziękowania i „życzyła sukcesów w budowaniu dialogu z nowym szefem rządu Niemiec Olafem Scholzem”.

Niedawno Władimir Putin wysłał telegram do Olafa Scholza — nowego kanclerza wyrażając nadzieję, na „budowanie konstruktywnego dialogu i współpracy w bieżących kwestiach agendy dwustronnej i międzynarodowej”.

Rosyjski przywódca podkreślił, że „relacje między Rosją i Niemcami tradycyjnie mają wielkie znaczenie nie tylko dla narodów obu krajów, ale i dla całej Europy”.

Zobacz również: Jakimowicz znów nie wytrzymał i uderzył w Tuska: „Rude to wredne”

Zobacz również: Co dalej z Szymonem Hołownią? Ziemkiewicz bezlitosny: To od nadmiaru jadła czy napitków? [WIDEO]

Źródło: PAP, tysol.pl

(Visited 138 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj