propolski.pl: Więzienie za ciepłe kaloryfery?

Więzienie za ciepłe kaloryfery? Mieszkańcy tych krajów mogą mieć problemy

Pewne państwa zdecydowały o wprowadzeniu wytycznych odnośnie działania instytucji publicznych. Rozwiązaniem mają być ograniczenia nakładane na obywateli. O jakie kraje chodzi?

Jak się okazuje Szwajcaria i Włochy myślą o nałożeniu wysokich kar z racji postępującego kryzysu energetycznego.

Kary za ciepłe kaloryfery?

Niektóre państwa UE ogłosiły konieczność oszczędzania energii. Chociażby Hiszpania, Niemcy oraz Francja ustanawiają prawa, które mają ograniczać ogrzewanie pomieszczeń w czasie zimy.

Szwajcaria jest pod tym względem najbardziej rygorystyczna. Władze tego kraju próbują zabezpieczyć się na ewentualność, gdyby wystąpiła konieczność reglamentowania gazu.

Aktualnie Szwajcarzy rozpatrują zmiany w prawie, które mogłyby przyczynić się do większego oszczędzania energii. O szczegółach donosi dziennik Blick. Kara za ogrzewanie ponad ustalone normy może wynieść nawet od 30 do 3 tysięcy franków szwajcarskich. W grę wchodzi również kara pozbawienia wolności.

Nowe zasady zakładają, że temperatura w budynkach będzie mogła wynieść maksymalnie 19 stopni Celsjusza. Jeżeli chodzi o podgrzewanie wody, to ma zostać ustalone na 60 stopni Celsjusza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kadyrow nie wytrzymał po sukcesach Ukraińców. Jest wściekły

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Iga Świątek zajrzała do pucharu, a tam… Miłe zaskoczenie w czasie konferencji prasowej [WIDEO]

źródło: wp.pl, spidersweb.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these