Poprzedni konkurs Eurowizji został wygrany przez przedstawicieli z Ukrainy. Wiadomo już, że kolejna edycja nie odbędzie się w tym kraju.

Ze względu na wojnę przyszła Eurowizja nie będzie miała miejsca w tym kraju. Dotychczas było to regułą, że artysta, który wygrał, zapewniał swojemu państwu organizację całego wydarzenia.

Ukraina nie może liczyć na to pozwolenie. Wszystko ze względu na toczącą się wojnę.

Eurowizja odbędzie się w innym miejscu

– Biorąc pod uwagę inwazję Rosji na kraj tegorocznego zwycięzcy, EBU przeprowadziła pełną ocenę sytuacji z udziałem specjalistów z Ukrainy, jak i z innych krajów. Konkurs Piosenki Eurowizji jest jedną z najbardziej skomplikowanych produkcji telewizyjnych na świecie, przy której pracują tysiące osób, a udział w niej wymaga 12 miesięcy przygotowań – przekazano w komunikacie EBU.

Jest już pewne, że kolejna Eurowizja odbędzie się w Wielkiej Brytanii. Było to do przewidzenia, ponieważ przedstawiciele tego kraju zajęli drugie miejsce.

Tymczasem Ukraina automatycznie dostanie się do wielkiego finału Eurowizji razem z Wielką Piątką. Chodzi o państwa, które płacą największe składki do UE: Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Niemcy i Włochy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Cena cukru w niemieckim markecie. Polka pokazała nagranie [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Jakie to jest małe”. Premier Morawiecki źle potraktowany przez posłankę KO [WIDEO]

źródło: RMF FM, Twitter

(Visited 128 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj