propolski.pl: Mark Milley przestrzega przed III wojną światową

Unia wyśle misję wojskową na Ukrainę: „Otwieramy nowy rozdział w naszych relacjach”

Jak poinformował w Brukseli minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba, Unia Europejska wyśle wojskową misję szkoleniowo-doradczą na Ukrainę.

– Osiągnęliśmy zasadnicze porozumienie z Unią Europejska, że rozmieści ona wojskową misję szkoleniowo-doradczą na Ukrainie. Nie będą to siły bojowe. Jest to nowy element we współpracy między UE a Ukrainą. Szczegóły, parametry i daty będą jeszcze omawiane. Najważniejsze, że otwieramy nowy rozdział w naszych relacjach – powiedział Dmytro Kułeba, rozmawiając z ministrami spraw zagranicznych UE.

– Zaapelowałem też do europejskich kolegów o zaproponowanie Ukrainie perspektywy europejskiej. Jest to strategiczna decyzja, którą Unia może teraz podjąć i która przyczyni się do deeskalacji sytuacji. Poprawa sytuacji w dziedzinie bezpieczeństwa może zostać osiągnięta poprzez wysłanie do Rosji sygnału, że Ukraina jest jednym z nas – tłumaczył szef ukraińskiej dyplomacji.

Atak na Ukrainę może nastąpić w dowolnym momencie, ponieważ Rosja rozmieściła przy granicach tego kraju do 190 tys. swoich żołnierzy.

Zobacz również: Reporter TVP Info zapytał Budkę o Tuska. Zaskakująca reakcja polityka: „Nie widzę pytań od dziennikarzy” [WIDEO]

Zobacz również: Hołowni udało się przewidzieć zachowanie Putina? „Moja diagnoza była trafna” [WIDEO]

źródło: stefczyk.info, DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these