Media nieustannie donoszą o zaciętej walce na linii Rosja-Ukraina. Dowództwo armii ukraińskiej oddało cześć żołnierzowi, który zginął w obronie swojej ojczyzny. Mężczyzna wysadził siebie wraz z mostem, tak by, nie mogli przejść przez niego Rosjanie.

– W tym trudnym dla naszego kraju dniu, kiedy Ukraińcy we wszystkich kierunkach odpierają rosyjskich okupantów, jednym z najtrudniejszych miejsc na mapie Ukrainy był Przesmyk Krymski, gdzie samodzielny batalion piechoty morskiej jako jeden z pierwszych zetknął się z wrogami. Aby zatrzymać posuwanie się kolumny czołgów, postanowiono wysadzić geniczewski most drogowy – napisano w komunikacie Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

– Do wykonania tego zadania zgłosił się na ochotnika Witaliij Wolodymiroicz Skakun, inżynier z samodzielnego batalionu. Most był zaminowany, ale nie zdążono go wysadzić. Według towarzyszy broni Witalij skontaktował się z nimi i zakomunikował im, że wysadzi most. Wkrótce dało się słyszeć wybuch. Nasz brat poniósł śmierć. Jego bohaterski czyn znacznie spowolnił natarcie wroga, co pozwoliło jednostce na przemieszczenie i zorganizowanie obrony – przytoczono szczegóły.

– Dowództwo piechoty morskiej wystąpi do Naczelnego Dowództwa o przyznanie odznaczenia państwowego marynarzowi Witalijowi Wołodymirowiczowi Skakunowi. Rosyjscy okupanci, wiedzcie, że ziemia spłonie pod waszymi stopami! Będziemy walczyć, póki żyjemy! I póki żyjemy, będziemy walczyć! – dodano.

Przeczytaj również:  Czy Roblox jest bezpieczny dla dzieci: wyjaśnienie dla rodziców

Zobacz również: PZPN wydał oświadczenie odnośnie rozgrywania meczu w Rosji

Zobacz również: Ukraina prosi Turcję o pomoc. Jest odpowiedź z Ankary

źródło: Twitter.com

(Visited 796 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj