Jak informuje ukraińska telewizja Kanał24 „operacja wojskowa” ma się zakończyć 1 lipca. Rosyjski prezydent postanowił sobie, że jego żołnierze zdobędą w ciągu najbliższego miesiąca obwody ługański i doniecki.

Najwyższe kierownictwo Rosji chce do 1 czerwca zdobyć cały obwód ługański. Do 25 maja siły rosyjskie praktycznie zdobyły 95 proc. jego terytorium. Kolejnym celem stał się obwód doniecki.

– Wewnętrzne niezadowolenie w rosyjskich kręgach wojskowych, gdzie uważa się, że Kreml nie robi wystarczająco dużo, aby wygrać wojnę, dalej rośnie. Były oficer FSB Igor Girkin, znany pod pseudonimem Striełkow, skrytykował wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, który mówił, że priorytetem ‚operacji specjalnej’ na Ukrainie jest oswobodzenie Donbasu – napisano w raporcie ISW.

– Sami Rosjanie koncentrują większość swoich sił w walkę o Donbas. Co najmniej siedem wielopiętrowych bloków mieszkalnych i jedna szkoła zostało uszkodzonych w wyniku rosyjskiego ataku na Słowiańsk – miasto w obwodzie donieckim – dodała agencja Ukrinform.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grzegorz Schetyna wspomina wybory parlamentarne: Wygralibyśmy, gdyby na czele PO stanął…

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Walią. Kto zagra?

źródło: NCzas

(Visited 263 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj