Donald Tusk kończy właśnie kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej. Podkreślił, że mimo rychłego rozstania ze stanowiskiem, stara się podejść do tego ze spokojem — Nie mam łez w oczach. Odczułem osobistą satysfakcję, że jestem twardziel ciągle i nie poddaję się wzruszeniom zbyt łatwo — powiedział Tusk w rozmowie z dziennikarzami po ostatnim prowadzonym szczycie w Brukseli.

Dziennikarka zauważyła, że Jean-Claude Juncker również kończy przewodnictwo w Komisji Europejskiej, ale Tusk nie był wobec tego faktu obojętny emocjonalnie.

— Ja jestem mniej sentymentalny. My, Kaszubi, musimy być twardzi, inaczej byśmy nie przetrwali tych nie najłatwiejszych lat naszej historii — odparł Przewodniczący Rady Europejskiej. Polityk zaznaczył, że to prawdopodobnie jego ostatnia sesja Rady. Obowiązki po nim przejmie Belg Charles Michel.

— Zakładam, że to była moja ostatnia Rada Europejska, stąd poczucie satysfakcji i ulgi, bo to nie była łatwa praca — wyjaśnił były premier. Jak zauważył polityk, brak porozumienia w sprawie brexitu w Izbie Gmin, może skutkować powołaniem Specjalnej Rady”.

— Ale nie chcę wywoływać żadnych demonów, bo dla niektórych to byłaby perspektywa niezbyt przyjemna — dodał. Wcześniej Donald Tusk podziękował  Junckerowi za współpracę oraz przyjaźń. Dziękował także dziennikarzom za ich wyrozumiałość, cierpliwość i śmiech z żartów, które nigdy nie były śmieszne”.

Przeczytaj również:  Klęska Tuska w sondażu. Polacy powiedzieli, co o nim myślą

Z Tuskiem pożegnał się także sam Jean-Claude Juncker. Przewodniczący Komisji Europejskiej na oficjalnym spotkaniu z dziennikarzami był wdzięczny byłemu premierowi Polski za wieloletnią współpracę:

— Dziękuję Donaldowi za przyjaźń, wspólną pracę. Dziękuję wam wszystkim, panie i panowie — mówił.

 

źródło: tvn24.pl

(Visited 89 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj